Nowy numer 25/2018 Archiwum

Lubelska kartka

Pisanka ze zbiorów Muzeum Wsi Lubelskiej oraz malownicza scena w skansenowej chałupie zdobią tegoroczny znaczek i kopertę wielkanocną wydane przez Pocztę Polską.

3 marca Poczta Polska wprowadziła do obiegu 3 znaczki z serii „Wielkanoc”. Tym razem na znaczkach znalazły się pisanki reprezentujące dwa regiony naszego kraju Podkarpacie i Lubelszczyznę.

Znaczek z pisanką lubelską zdobi kolorowa pisanka wykonana techniką woskową ze zbiorów Muzeum Wsi Lubelskiej. Koperta FDC towarzysząca promocji znaczka przedstawia malowniczą scenkę zdobienia jajek zaaranżowaną w chałupie z Żukowa na muzealnej ekspozycji.

Znaczek z pisanką lubelską kosztuje 6 zł. Będzie go można nabyć m.in. na stoisku Poczty Polskiej podczas Lubelskiego Festiwalu Wielkanocnego, który odbędzie się 19 i 20 marca w Muzeum Wsi Lubelskiej.

Autorką projektów znaczków jest Agnieszka Sancewicz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma