Nowy numer 3/2021 Archiwum

Bóg jest portem

Kilka dni temu nakładem Wydawnictwa Esprit ukazał się wywiad-rzeka ze znanym kaznodzieją i ewangelizatorem ks. Krzysztofem Kralką, zatytułowany "Bóg jest portem". Książka może być znakomitą katechezą dla młodych ludzi przy okazji zbliżających się ŚDM.

W rozmowie z dziennikarką Dorotą Sokołowską ks. Krzysztof  Kralka odpowiada na pytania trapiące ludzi wierzących oraz tych, którzy zmagają się z Panem Bogiem.

Mówi m.in. o in vitro, Holocauście, powołaniu człowieka przez Boga czy sensie modlitwy. 

- Zbawienie i życie wieczne z Bogiem jest zawsze i w każdej sytuacji darem darmo danym. Czy przyjmujesz go, mając 5 lat, 30 czy 80 lub na łożu śmierci, to zawsze będzie łaska Boga. I tu jesteśmy równi. To jest sprawiedliwe - mówi ks. Kralka i tym samym podkreśla sens nieograniczonej Bożej miłości, wokół której krąży cała rozmowa. 

Ks. Kralka, który sam swego czasu wojował z Panem Bogiem, doskonale wie, jakim językiem przekonywać wątpiących oraz tych, którzy ustawiają się w opozycji do Kościoła. Sam przy tym opowiada o swojej trudnej drodze do Boga - antyklerykalizmie, fascynacji Janem Pawłem II oraz pasji Nowej Ewangelizacji.

Bóg jest portem   Książka powstawała w ciągu kilku miesięcy, podczas których Dorota Sokołowska w nocnych rozmowach na antenie Radia Białystok zadawała ks. Krzysztofowi pytania z perspektywy człowieka poszukującego bliskiej relacji z Panem Bogiem. Powstała rozmowa, która jest swoistą latarnią morską, dla tych, którzy rzeczywiście Boga szukają, którzy szukają głębi wiary, ale także dla tych, którzy się w tej wierze pogubili.

- Starałem się nakreślić drogę odnalezienia osobistej relacji z Panem Bogiem. Mówię dużo o Bożej miłości i o wierze, o tym jak się uczyć wiary prawdziwie zaangażowanej  - podkreśla ks. Krzysztof. 

Ks. Krzysztof Kralka SAC - pallotyn, ewangelizator i rekolekcjonista. Urodził się 5 listopada 1980 r. w Kielcach. Studiował historię na Akademii Świętokrzyskiej. Po doświadczeniu nawrócenia w 2002 r. wstąpił do Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego, w którym w 2009 r. przyjął święcenia kapłańskie. Pracuje w Lublinie.

Jest założycielem i dyrektorem Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji, zespołu "Razem za Jezusem" oraz Moderatorem Generalnym Wspólnoty "Przyjaciele Oblubieńca". Jego msze i kazania, a zwłaszcza wieczory uwielbienia i modlitwy o uzdrowienie gromadzą rzesze ludzi. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama