Nowy numer 25/2018 Archiwum

Kilometry Caritas

Nie trzeba wiele by pomóc drugiemu człowiekowi. Jeżeli każdy dołoży złotówkę do akcji Caritas, będzie to połączenie dobroczynności z biciem rekordu Guinnessa.

To kolejna akcja Caritas, dzięki której potrzebujący otrzymują wsparcie. Tradycyjnie akcja polega na próbie pobicia Rekordu Guinnessa na najdłuższy ciąg jednonominałowych monet - 1 zł.

W tym roku bierze w niej udział 10 diecezjalnych Caritas z całego kraju - Caritas Diecezji Rzeszowskiej, Caritas Diecezji Sosnowieckiej, Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej, Caritas Archidiecezji Poznańskiej, Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, Caritas Diecezji Radomskiej, Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej i koordynującej całą akcję Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Głównym celem kampanii jest zebranie pieniędzy na pomoc potrzebującym. Akcja zaczęła się w marcu i potrwa trzy miesiące. Wówczas 29 maja odbędzie się jej wielki finał.

- Celem kampanii Kilometry Caritas Archidiecezji Lubelskiej jest zebranie środków finansowych na rzecz Funduszu Caritas Dzieciom, który finansuje wypoczynek letni i zimowy, wyprawki szkolne, ciepłe posiłki, operacje i rehabilitacje, stypendia socjalne dla potrzebujących dzieci z terenu Archidiecezji Lubelskiej - wyjaśnia Mateusz Jocek, rzecznik lubelskiej Caritas.

Jest to czwarta próba pobicia Rekordu Guinnessa przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej na najdłuższy ciąg jednonominałowych monet. W poprzednich trzech edycjach lubelska Caritas łącznie ułożyła ponad 7 km złotówek.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma