GN 2/2021 Archiwum

To będzie święto młodych

Niedziela Palmowa od wielu lat jest świętem młodych archidiecezji lubelskiej. To niezwykłe wydarzenie, do udziału w którym zachęcamy wszytskich, którzy chcą podzielić się swoją wiarą bądź doświadczyć Bożego miłosierdzia.

Tegoroczne diecezjalne Dni Młodych są szczególne, ponieważ już niecałe 4 miesiące dzielą nas od Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

- Pragniemy dotrzeć z przesłaniem Bożego Miłosierdzia i informacją o lubelskich wydarzeniach do jak największej liczby młodych. Niedziela Palmowa to kolejny, bardzo ważny punkt przygotowań do ŚDM. Będzie to okazja, by wielbić Boga podczas adoracji, animacji tanecznej do Hymnu ŚDM 2016, a także udziału w korowodzie wiary, który przejdzie ulicami miasta. Chcemy zgłębić temat miłosierdzia. „Szczęśliwi miłosierni” - brzmi tytuł tegorocznych obchodów - podkreślają organizatorzy.

W tym roku młodzi mogą wybierać spośród dwóch ścieżek prowadzących na plac katedralny. 

Pierwsza z nich to udział w spektaklu „MORIA” Teatru ITP, który rozpocznie się o 11.30 w Chatce Żaka. Darmowe wejściówki na to wydarzenie są do odebrania w biurze CDM przy ulicy Świętoduskiej. Po spektaklu odbędzie się krótka konferencja o miłosierdziu. O 13.30 wyruszy korowód w stronę Archikatedry Lubelskiej, który animować będzie Projekt Wodzirej - będziemy mogli wspólnie dać świadectwo naszej wiary, zaakcentować ją szczególnie w tym ważnym dniu dla młodzieży.

Druga ścieżka to rozpoczęcie obchodów Diecezjalnych Dni Młodych poprzez udział w czuwaniu, które rozpocznie się o godzinie 12 w Auli Caritas przy ulicy Prymasa S. Wyszyńskiego 2. Poprowadzi je wspólnota Guadelupe. Uczestnicy będą mieli możliwość uwielbienia Boga poprzez adorację, modlitwę i śpiew.

  • O 14.00 spod Auli Caritas wyruszy korowód (trasa: ul. Wyszyńskiego, Podwale, Grodzka, Brama Trynitarska), również pod Archikatedrę Lubelską.
  • O 14.30 na placu katedralnym rozpocznie się wspólny program dla wszystkich uczestników - słowo powitalne wygłosi arcybiskup Stanisław Budzik. Następnie będzie chwila na zachęcenie do udziału w Światowych Dniach Młodzieży - szczególnie do uczestnictwa w Arenie Młodych - głównym wydarzeniu lubelskich Dni w Diecezjach.
  • O 15.00 rozpocznie się Msza święta pod przewodnictwem arcybiskupa Stanisława Budzika.

Uroczystości z udziałem młodych odbędą się także w Chełmie. Początek godz. 15.00

  • początek w kościele Rozesłania Apostołów
  • procesja do Bazyliki Narodzenia NMP
  • MSZA ŚWIĘTA POD PRZEWODNICTWEM BISKUPA.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama