Patrzcie na twarz Chrystusa

Zwracając się do młodych ludzi, którzy przyszli do lubelskiej katedry, by razem się modlić i przygotowywać na Światowe Dni Młodzieży, abp Stanisław Budzik mówił o obliczu Jezusa, który patrzy na nas z miłością.

- To właśnie na krzyżu najbardziej możemy dotknąć Bożego miłosierdzia. Patrząc na Jezusa umęczonego, widzimy w Jego twarzy nie ból czy wyrzut, ale miłość, która zawsze daje nam możliwość zaczęcia wszystkiego od nowa - mówił abp Budzik.

Podkreślił też, że to właśnie Niedziela Palmowa skłania nas do spojrzenia na oblicze Jezusa. To wezwanie, byśmy przyjęli Jego miłość i nie odrzucali Bożego miłosierdzia. O to prosi też młodych papież Franciszek, by na Jezusa patrzyli z wiarą i nadzieją. Zapraszając ludzi z całego świata do Krakowa, papież przypomina, że to miejsce związane z Bożym Miłosierdziem.

- Jezus Miłosierny patrzy na nas spojrzeniem, które może uleczyć największe rany i zaspokoić najskrytsze marzenia młodego serca spragnionego miłości i akceptacji. Pozwólcie by dotknęło was Boże Miłosierdzie. Zobaczcie jak ono jest bardzo konkretne. Ucząc się go przypomnijmy sobie uczynki miłosierdzia co do ciała i duszy. To z nich będziemy rozliczani, gdy staniemy przed Panem. Liczą się nie wielkie idee, ale proste czyny wobec drugiego człowieka. Tak, jak w Ewangelii Jezus zapyta nas czy daliśmy jeść głodnemu, przyodzialiśmy nagiego, odwiedziliśmy w więzieniu zagubionego - mówił arcybiskup.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..