Nowy numer 3/2021 Archiwum

Noc Konfesjonałów

Już po raz 7. w Wielki Piątek każdy, kto nie zdążył przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania bądź odkładał to na ostatnią chwilę, będzie mógł się wyspowiadać w nocy w jednym z 8 lubelskich kościołów.

Noc Konfesjonałów to społeczna akcja, którą 7 lat temu zapoczątkowano w Szczecinie.

Podczas Wielkiego Tygodnia, najczęściej w nocy z piątku na sobotę, choć w niektórych kościołach także i w inne dni tygodnia, można skorzystać z nocnej spowiedzi. Towarzyszą jej modlitwy, czuwania, adoracje i nauki pomagające w przygotowaniu do sakramentu pokuty.

W wydarzeniu bierze udział w tym roku 159 kościołów. Najwięcej we Wrocławiu, Kaliszu oraz w Lublinie. - Akcja jest odpowiedzią na potrzeby człowieka o mentalności „last minute” - mówi ks. Józef Maciąg, koordynator lubelskiej Nocy Konfesjonałów. - Powinniśmy wychodzić naprzeciw potrzebom duchowym współczesnego człowieka. Dlatego otwieramy szeroko drzwi 8 lubelskich kościołów w Wielki Piątek.

W Noc Konfesjonałów w Lublinie od godz. 21 do północy kapłani będą czekać w konfesjonałach w: archikatedrze lubelskiej pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty przy ul. Królewskiej, bazylice pw. św. Stanisława BM (oo. dominikanie) na Starym Mieście, kościele pw. Świętego Ducha przy Krakowskim Przedmieściu, kościele pw. Nawrócenia św. Pawła przy ul. Bernardyńskiej, kościele pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej przy ul. Narutowicza, kościele oo. karmelitów przy ul. Świętoduskiej, kościele św. Piotra przy ul. Królewskiej oraz kościele przyszpitalnym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Staszica.

W wymienionych kościołach do dyspozycji wiernych będą ulotki z rachunkiem sumienia. Na stronie internetowej: www.nockonfesjonalow.pl można też pobrać specjalną aplikację na telefon z rachunkiem sumienia i modlitewnikiem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama