GN 2/2021 Archiwum

Chełm: Luxtorpeda z nową płytą. Mamy bilety

- Jesteśmy "podjarani", bo zagramy w Chełmie zupełnie nowe kawałki z najnowszej płyty "MYWASWYNAS" - mówi Robert Drężek, gitarzysta Luxtorpedy. Mamy do rozdania trzy podwójne bilety na niedzielny koncert w Chełmie.

- Jesteśmy wygłodniali grania, czekamy na ten koncert. To będzie o tyle emocjonujące, że zagramy materiał z najnowszej płyty, której premiera odbędzie się 1 kwietnia. Nosi tytuł "MYWASWYNAS" - mówi Robert Drężek. - Chcemy się podzielić nasza muzyka i naszą energią z publicznością, mam nadzieję, że to będzie udany koncert - dodaje gitarzysta.

Premiera najnowszej płyty "MYWASWYNAS" odbędzie się 1 kwietnia, dokładnie dwa lata od premiery ostatniej, trzeciej płyty studyjnej: "A morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki”.

W związku z tym mamy do wygrania trzy podwójne wejściówki na niedzielny koncert w Chełmie. Trzy pierwsze osoby, które wyślą maila na adres naszej redakcji: lublin@gosc.pl otrzymają podwójne wejściówki na koncert, które można będzie odebrać w ChDK-u. W mailu wystarczy podać swoje imię i nazwisko.

Koncert w Chełmskim Domu Kultury już w niedzielę 3 kwietnia o godz. 19.00. Nadal można kupić bilety na występ Luxtorpedy. Bilety w cenie 45 zł do nabycia w kasach Chełmskiego Domu Kultury i Kina „Zorza” w Chełmie oraz na www.chdk.chelm.pl.

Zespół Luxtorpeda powstał w 2010 r. z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Roberta Friedricha, związanego z Acid Drinkers, Turbo, Flap Jack, 2Tm2,3 i Arką Noego. Robert „Litza” Friedrich do współpracy zaprosił gitarzystę Roberta „Drężmaka” Drężka, basistę Krzysztofa „Kmitę” Kmiecika oraz perkusistę Tomasza „Krzyżyka” Krzyżaniaka. W 2011 r. skład kapeli uzupełnił wokalista Przemysław „Hans” Frencel.

Debiutancki album zespołu miał premierę w maju 2011 r. Połączenie garażowo-rockowych brzmień z życiowymi tekstami o upadkach i powstaniach, ciemności i nadziei - sprawiło, że grono fanów zespołu zaczęło się szybko powiększać. Zespół dał się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz podczas 17 edycji Przystanku Woodstock w 2011 r., a utwór „Autystyczny” wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów. Pisma „Metal Hammer” i „Teraz Rock” uznały grupę za najlepszy zespół roku. Ich kolekcja wyróżnień powiększyła się również o Fryderyka w kategorii: Najlepsza Płyta Roku.

Druga płyta „Robaki” trafiła do fanów dokładnie rok po debiucie. I równie szybko, jak pierwsza zdobyła status złotej płyty. Pochodzący z niej utwór „Wilki dwa” gościł przez 10 tygodni na pierwszym miejscu listy przebojów radiowej Trójki. Rok 2012, to również występy na największych imprezach muzycznych u boku takich wykonawców, jak Metallica, Motӧrhead czy Limp Bizkit. 1 kwietnia 2014 r. Luxtorpeda wydała swój trzeci studyjny album: "A morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama