Nowy numer 43/2020 Archiwum

Ruszył program 500 plus

- To bardzo duży zastrzyk finansowy dla rodziny. I trzeba zaznaczyć, że nie jest to jednorazowa jałmużna tylko stały element dochodu miesięcznego - mówi lubelski wojewoda Przemysław Czarnek, który dziś specjalnym busem ruszył do Lubartowa, by udzielać informacji związanych z programem "500 plus".

Świadczenie z programu "500 plus" otrzyma każda rodzina na drugie i kolejne dziecko. Pieniądze przysługują też na pierwsze dziecko w rodzinach, w których dochód na osobę nie przekracza 800 zł, a w przypadku, gdy w rodzinie jest dziecko niepełnosprawne - 1200 zł.

W Lublinie jest blisko 38 tys. rodzin, które mogą starać się o świadczenie. Na Lubelszczyźnie z programu może skorzystać ok 290 tys. dzieci. Wykaz punktów w których można złożyć wniosek dostępny jest na stronie internetowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w zakładce „Rodzina 500+”.

Jak informuje Mariusz Kidaj z Wydziału Polityki Społecznej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, wnioski można składać także za pośrednictwem poczty polskiej, elektronicznie za pomocą Portalu Informacyjno-Usługowego emp@tia, Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, ePUAP oraz bankowości elektronicznej. - Do akcji włączyło się 21 banków i nie ukrywam, że bardzo liczymy na tę formę składania wniosków - mówi M. Kidaj. 

Jeśli wniosek o świadczenie zostanie złożony do dnia 1 lipca włącznie, rodzice dostaną wyrównanie wstecz od 1 kwietnia. W kolejnych miesiącach świadczenie będzie wypłacane od miesiąca, w którym wniosek zostanie złożony.  Wypłata świadczenia ma nastąpić w terminie maksymalnie do trzech miesięcy od daty złożenia wniosku. 

Ruszył program 500 plus   Dziś z Lublina wyruszył 500-BUS - mobilny punkt informacyjny, w którym pracownicy Wydziału Polityki Społecznej LUW w Lublinie będą odpowiadać na pytania, wyjaśniać wątpliwości mieszkańców Lubelszczyzny związane z programem. - Chcemy dojechać w ciągu trzech miesięcy do każdej gminy, po to, by rozdać stosowne materiały informacyjne i doinformować tych, którzy maja jakiekolwiek jeszcze problemy. Chcemy wesprzeć samorządy które są wykonawcami tego projektu - wyjaśnia wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, który sam postanowił spotkać się dziś z mieszkańcami Lubartowa. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama