Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Jeszcze można się zapisać

Już po raz dziesiąty w Lublinie na Poczekajce spotkają się muzyczni zapaleńcy, by wziąć udział w nauce śpiewu, który uświetni w sierpniu "Golgotę Młodych".

Muzyczne warsztaty narodziły się z potrzeby animacji corocznych rekolekcji młodych w Serpelicach nad Bugiem.

Każdego roku blisko tysiąc młodych ludzi gromadzi się tam, by wspólnie się modlić i odkrywać sens krzyża w swoim życiu. 

- Warsztaty, które odbywają się w Lublinie mają na celu przygotować ludzi, którzy będą posługiwać muzycznie w tym wydarzeniu - wyjaśnia kapucyn o. Tomasz Mantyk główny organizator warsztatów. 

By zapisać się na warsztaty, nie trzeba być wykwalifikowanym muzykiem.

- To są zajęcia w zasadzie dla wszystkich, choć nie każdy z uczestników będzie mógł wziąć udział w muzycznej posłudze podczas spotkania w Serpelicach - zauważa o. Tomasz. - Warsztaty pomagają jednak ludziom, którzy w nich uczestniczą rozwijać talenty otrzymane od Pana Boga.  

Warsztaty to nie tylko muzyka ale także wspólna modlitwa. - Gromadzimy się na wspólnej liturgii godzin, Mszy św. adoracji - informuje kapucyn. - To także czas bycia ze sobą, rozmów, zabaw, integracji. Każdy uczestnik tych warsztatów wychodzi ubogacony i jest to dla niego cenne doświadczenie - dodaje. 

Muzyczne spotkania, które potrwają od 8 do 10 kwietnia,  poprowadzą doświadczeni muzycy: Anna Szaja i Małgorzata Hutek. Uczestnictwo jest bezpłatne. Zgłoszenia przyjmowane są tylko drogą mailową do dziś włącznie, pod adresem muzyczni@golgotamlodych.pl.

Warsztaty są organizowane w ramach działalności Franciszkańskiego Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej przy wsparciu finansowym miasta Lublin w ramach projektu „Z Kulturą do nieba - V edycja”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma