Będzie bezpiecznie

O bezpieczeństwo młodych ludzi, którzy przyjadą do naszej diecezji podczas Światowych Dni Młodzieży dbać będą wspólnie organizatorzy ŚDM z ramienia diecezji i policja. W tej sprawie podpisano specjalną umowę.

W lipcu czeka nas jedno z największych wydarzeń w Kościele polskim ostatnich lat. Na spotkanie z papieżem Franciskiem przyjadą tysiące młodych ludzi z całego świata. Zanim udadzą się do Krakowa spędzą kilka dni w różnych diecezjach w Polsce, w tym w naszej diecezji.

- To ogromne wyzwanie organizacyjne nie tylko dla strony kościelnej, ale i dla wszystkich służb, które będą dbały o bezpieczeństwo i porządek. Łatwiej o takie sprawy, kiedy każdy ma jasno określone zadanie i obowiązki. Podział kompetencji między stroną diecezjalną i policją precyzuje podpisana umowa - mówi Przemysław Czarnek wojewoda lubelski.

Umowę podpisano w kurii metropolitalnej. Ze strony kościelnej asygnował ją abp Stanisław Budzik, zaś ze stron policji komendant wojewódzki policji Paweł Dobrodziej.

- Światowe Dni Młodzieży to czas spotkania ludzi różnych narodowości i kultur. Ci, którzy uczestniczyli w poprzednich edycjach, wiedzą, że znikają wszelkie różnice, gdy ludzie spotykają się w przestrzeni wiary. Kościół staje się miejscem, gdzie znikają różnice i wszyscy czują się braćmi i siostrami. Wierzę, że tak będzie i tym razem - mówił abp Stanisław Budzik.

Podpisana umowa obejmowała działania policji na terenie całego województwa lubelskiego, które swoim zasięgiem obejmuje także diecezję siedlecką i zamojsko-lubaczowską. Przedstawiciele tych diecezji także uczestniczyli w podpisywaniu umowy o współpracę z policją podczas SDM.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..