Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Czekamy w gotowości

Wśród tysięcy młodych ludzi z całego świata, którzy przyjadą do Polski na spotkanie z papieżem teoretycznie może znaleźć się ktoś niebezpieczny.

Zadziwiające jest to, jak ludzie mówiący różnymi językami, o różnej kulturze, zwyczajach i żyjący w różnej rzeczywistości stają się sobie bliscy w przestrzeni wiary. Ci, którzy nigdy wcześniej się nie widzieli, mało tego, nie słyszeli nawet o sobie, otwierają swoje domy i przyjmują przybyszów jakby to byli ich najbliżsi przyjaciele.

Mamy nadzieję, że tak będzie i tym razem, choć oczekiwaniom na gości może towarzyszyć niepokój z powodu różnych zagrożeń jakimi jesteśmy świadkami w ostatnich czasach.

Właśnie w Lublinie podpisano specjalną umowę o współpracy organizatorów Światowych Dni Młodzieży z policją. I choć to nic nadzwyczajnego, bo zwykle w organizowaniu dużych uroczystości pomaga policja, to jest to pewien znak czasów, w których każdy chce się zabezpieczyć, tak na wszelki wypadek, gdyby coś miało się zdarzyć. To dobrze, że władza o nas dba, a służby czuwają w gotowości.

W końcu nie można wykluczyć, że wśród tysięcy tych, którzy kochają Chrystusa i chcą dać świadectwo swojej wiary, mogą się znaleźć i tacy, którzy z Chrystusem nie chcą mieć nic wspólnego.

I tak myślę sobie, że po ludzku jest jakiś lęk i niepewność jak to będzie, to przecież jest jeszcze wymiar Boski, który mówi żeby głodnego nakarmić, a przybysza przyjąć. Tak też mimo różnych obaw, czekamy na gości, w których widzimy swoich braci i siostry w Chrystusie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma