Nowy numer 43/2020 Archiwum

W Lublinie zapłonęło 96 zniczy

Podobnie jak w innych miastach kraju, tak i w Lublinie 10 kwietnia 2016 r. odbyły się uroczystości upamiętniające katastrofę pod Smoleńskiem.

Uroczystości, z zachowaniem ceremoniału wojskowego, zorganizował społeczny komitet. O 16.30 na placu Litewskim w centrum miasta odczytana została odezwa komitetu, były też odczytane nazwiska wszystkich ofiar katastrofy. Zapłonęło 96 zniczy.

W kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski Mszy św. w intencji ofiar katastrofy przewodniczyć ma bp Ryszard Karpiński. Po Eucharystii w kościele przy ul. Gospodarczej w Lublinie zostaną złożone kwiaty przed tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy.

Uroczystości upamiętniające posła PSL Edwarda Wojtasa organizują ludowcy. Przed południem w archikatedrze lubelskiej zostanie odprawiona Msza św. w jego intencji. Potem zaplanowano uroczystości przy grobie posła, gdzie w imieniu premier i prezydenta kwiaty ma złożyć wojewoda lubelski.

10 kwietnia 2010 roku w katastrofie pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria Kaczyńska, ostatni prezydent na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wysocy urzędnicy państwowi, dowódcy Sił Zbrojnych, parlamentarzyści, członkowie rodzin ofiar katyńskich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama