Nowy numer 5/2023 Archiwum

Ministranci i gwiazdy przy piłce

Już w najbliższą sobotę 16 kwietnia po raz siódmy rozegrane zostaną w Lublinie Mistrzostwa Archidiecezji Lubelskiej Liturgicznej Służby Ołtarza w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Metropolity Lubelskiego.

Kilka tygodni temu zakończyły się piłkarskie eliminacje w piłce nożnej halowej na poziomie poszczególnych dekanatów archidiecezji lubelskiej. Zwycięskie drużyny teraz spotkają się na turnieju finałowym w Lublinie.

Turniej, do którego zgłosiło się 85 drużyn zostanie rozegrany na siedmiu obiektach sportowych w czterech kategoriach wiekowych: ministranci młodsi, ministranci, lektorzy młodsi i lektorzy starsi.

Finały zainauguruje Msza św. w sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej przy ul. Bursztynowej w Lublinie o 10.00. Zaraz potem o 11.15 piłkarskie drużyny w poszczególnych halach sportowych rozpoczną sportowe zmagania.

Niespodzianką tegorocznych rozgrywek będzie mecz pomiędzy gwiazdami TVP a drużyną AZS UMCS Futsal Team, który będzie można obejrzeć na głównej hali mistrzostw (hala Uniwersytetu Przyrodniczego) przed meczami finałowymi o 16.30. 

Zakończenie rozgrywek zaplanowano na 18.30. 

Turniejowi patronuje lubelski „Gość Niedzielny”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy