Nowy numer 44/2020 Archiwum

Rusza festiwal Wschody

Choć to młody festiwal, bo zaczyna się dopiero jego piąta edycja, to przyciąga artystów, którzy mają szansę zaprezentować swoje talenty.

Cztery lata temu grupa młodych ludzi związana z Radiem Centrum wpadła na pomysł by ściągnąć do Lublina artystów, którzy pasjonują się piosenką. Miała to być piosenka artystyczna, ale w wykonaniu innym niż ta kojarzona z Jackiem Kaczmarskim i gitarą. Zresztą Lublin już ma festiwal Jacka Kaczmarskiego, więc warto pokazać, że obok muzyki jemu podobnej są wykonawcy, którzy w piosence artystycznej łączą folk, rock, muzykę elektroniczną. Tak zrodził się festiwal "Wschody".

- Nazwa wschody ma wielorakie znaczenie. Po pierwsze dlatego, że odbywa się na Wschodzie i my chcemy promować ten region, pokazywać uroki Lublina i okolic, karmić uczestników regionalnymi potrawami, opowiadać o tym, jak u nas jest ciekawie. Po drugie "wschody" to szansa dla wschodzących gwiazd muzyki, które mogą u nas zabłysnąć - mówi Kacper Sulowski dyrektor festiwalu.

W piątek zaczną się przesłuchania konkursowe, które są otwarte dla wszystkich. Przed publicznością wystąpi 40 wykonawców z całej Polski. Organizatorzy podkreślają, że swoje talenty może zaprezentować każdy. Określona jest tylko dolna granica wiekowa - 16 lat, górnej nie ma. Każdy więc kto czuje w sobie artystyczną duszę i śpiewa artystyczne piosenki może wziąć udział w festiwalu.

Nie zabraknie także gwiazd, którymi w tym roku będą: Kasia Groniec, Dawid Podsiadło i Babu Król z Kają Kurczuk.

Festiwal odbywać się będzie od 15 do 17 kwietnia w Chatce Żaka.

Program na stronie festiwalu

PIĄTEK, 15 KWIETNIA 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama