Nowy numer 44/2020 Archiwum

"Pola nadziei" i hospicjum bł. Matki Teresy

Biskup Artur Miziński, sekretarz generalny KEP, przewodniczył Mszy św. w intencji Hospicjum im. bł. Matki Teresy w Puławach.

W parafii Miłosierdzia Bożego w Puławach rozpoczęła się tegoroczna akcja „Pola nadziei”, w ramach której zbierane są fundusze na funkcjonowanie hospicjum.

W homilii bp A. Miziński mówił, iż na mocy chrztu świętego każdy z nas może uważać się za członka Bożej owczarni, ponieważ Bóg zna każdego człowieka po imieniu i dba, aby żadna owca nie została zagubiona. Zadaniem człowieka jest natomiast coraz głębsze poznawanie Jezusa, obranie Go za jedynego Pasterza i świadczenie o Nim w codziennym życiu. Dopiero dzięki miłości, którą Chrystus obdarzył człowieka - jest on zdolny do miłości Boga i bliźniego.

Sekretarz generalny KEP apelował także o modlitwę o święte i liczne powołania do życia konsekrowanego i kapłańskiego. Zwrócił też uwagę, że powołanie do współpracy z Bogiem jest wspólne dla całego ludu Bożego, który na mocy chrztu uczestniczy w kapłańskiej, prorockiej i królewskiej misji Kościoła. Szczególnie ludzie świeccy mają być w swoich środowiskach zaczynem i przemieniać oblicze tej ziemi wskazując braciom drogę do Ojca.

"Pola nadziei" i hospicjum bł. Matki Teresy   Msza św. poprzedziła spotkanie z pacjentami hospicjum Mariusz Marek Biskup Artur podziękował wszystkim zaangażowanym w pracę Hospicjum im. bł. Matki Teresy z Kalkuty w Puławach oraz tym, którzy tworzą odpowiednie warunki i przyjazną atmosferę dla funkcjonowania tak ważnej dla Puław i okolic instytucji. Biskup podkreślił, że służba chorym i najbardziej potrzebującym to służba samemu Chrystusowi i praktyczna realizacja wezwania: „Bądźcie więc miłosierni jak miłosierny jest wasz Ojciec niebieski”. Biskup Miziński zwrócił też uwagę, że osoby chore są skarbem dla Kościoła i poprzez łączenie swojego cierpienia z krzyżem Chrystusa mają wielki wkład w zbawianiu świata, a z Chrystusem mogą ubogacać zdrowych swoją duchowością.

Po Mszy św. bp Artur wraz z przedstawicielami zarządu i pracownikami hospicjum, z przedstawicielami władz samorządowych modlił się w hospicyjnej kaplicy oraz odwiedził przebywających chorych, pracowników i wolontariuszy tej instytucji.

W ramach tegorocznej akcji „Pola nadziei” wolontariusze przeprowadzą w najbliższy weekend uliczną zbiórkę pieniędzy, a 22 kwietnia w POK „Dom Chemika” odbędzie się charytatywny koncert w wykonaniu Magdy Umer. Akcję zakończy piknik dla mieszkańców Puław i okolic, który odbędzie się 19 czerwca bieżącego roku. Msza św. i spotkanie biskupa z chorymi i osobami zaangażowanymi w prace puławskiego hospicjum odbyło się w niedzielę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama