Nowy numer 3/2021 Archiwum

Bezpieczna Arena

Do Lublina z okazji ŚDM w lipcu przyjedzie prawdopodobnie blisko 20 tys. osób. Do zapewnienia w tym czasie bezpieczeństwa zarówno gościom jak i mieszkańcom naszego miasta przygotowują się wszystkie służby mundurowe.

W Urzędzie Wojewódzkim spotkali się dziś już po raz drugi członkowie zespołu opiniodawczo-konsultacyjnego do spraw bezpieczeństwa osób przebywających na terenie województwa lubelskiego podczas Światowych Dni Młodzieży. 

- Tych spotkań bliżej obchodów będzie więcej - zapowiada zastępca dyrektora wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego Włodzimierz Stańczyk. - Chodzi o to, by dopracować szczegóły w zakresie udziału konkretnych służb i działań koordynacyjnych. 

Obsłużenie wydarzenia na Arenie Młodych będzie jednym z najtrudniejszych zadań. By to spotkanie przebiegło bezpiecznie, zaangażowane będą wszystkie służby podległe wojewodzie, od policji państwowej, straży pożarnej, sanepidu po kolei i straż graniczną. - Nie mamy sygnałów o żadnych zagrożeniach, ale w kontekście bezpieczeństwa brane są pod uwagę wszystkie warianty - podkreśla mł. inspektor Mirosław Aftyka ze sztabu policji. 

- Dla nas to bardzo duże przedsięwzięcie i wyzwanie - mówi ks. Mirosław Ładniak współodpowiedzialny za przygotowanie spotkania na Arena Lublin. - Na Arenie Lublin chcemy zgromadzić od 15 do 20 tys. ludzi, którzy będą się modlić, bawić i jeść. Od strony bezpieczeństwa i logistyki to bardzo skomplikowane wydarzenie, stąd posiedzenia zespołów są bardzo ważne, byśmy zintegrowali wszystkie działania służb, które odpowiedzialne są za bezpieczeństwo na naszym terenie. Dzięki temu, każdy będzie wiedział, że może czuć się bezpiecznie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama