Nowy numer 44/2020 Archiwum

Ostatni dzwonek przed ŚDM

Ks. Adam Bab, wikariusz biskupi ds. młodzieży archidiecezji lubelskiej, apeluje do duszpasterzy o promocję ŚDM, organizację sztabów parafialnych, wolontariuszy oraz o obecność wraz z młodymi na Arenie Lublin 23 lipca.

Przed centralnymi obchodami Światowych Dni Młodzieży w Krakowie do archidiecezji lubelskiej ma przybyć kilka tysięcy młodych ludzi z całego świata. Zagoszczą u nas Belgowie, Francuzi, ale także reprezentanci Włoch, Hiszpanii, Ukrainy, Brazylii, Niemiec, USA, Filipin, Kuby, Słowenii i Papui-Nowej Gwinei. Punktem kulminacyjnym pobytu gości w naszej archidiecezji będzie spotkanie na stadionie Arena Lublin 23 lipca. Spotkają się tam uczestnicy czterech roztańczonych i kolorowych korowodów, które uroczyście wejdą na stadion. Na czterech scenach wystąpi 300 aktorów-wolontariuszy oraz 800-osobowy chór.

W programie zaplanowane są przedstawienie nawiązujące do historii Lublina, uroczysta Msza św. oraz widowisko, które będzie oparte na historii Abrahama. Całość zakończy się adoracją Najświętszego Sakramentu. Przygotowania do tego wydarzenia już się rozpoczęły, ale do uczestnictwa w chórze i spektaklu nadal potrzebni są chętni, którzy swoim talentem mogą wspomóc to przedsięwzięcie.

Stworzone zostały specjalne grupy warsztatowe: muzyczne, teatralne, które pod okiem specjalistów przygotowywane są na to wyjątkowe wydarzenie. Organizatorzy w dalszym ciągu przyjmują zgłoszenia osób, które ukończyły 16 lat. Szczegóły na stronie internetowej: sdm.lublin.pl w zakładce Arena Młodych.

- Do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie zostaje coraz mniej czasu. To ostatni dzwonek, by dołączyć do grupy pielgrzymów, którzy udadzą się na spotkanie z papieżem Franciszkiem - mówi ks. Adam Bab. - Jeżeli jeszcze ktoś nie zapisał się na wyjazd do Krakowa, opracowaliśmy kilka pomocnych wskazówek. Wszystkie zapisy odbywają się poprzez formularze zgłoszeniowe na: sdm.lublin.pl.

Na początek trzeba znaleźć grupę, która jedzie do Krakowa lub samemu ją zarejestrować. Można też skorzystać z formularza przygotowanego dla pielgrzymów indywidualnych. Wtedy taka osoba zostanie dołączona do grupy, która jest tworzona przy Centrum Duszpasterstwa Młodzieży.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama