Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Biskup u św. Brata Alberta w Puławach

Podczas spotkania ze wspólnotą tej parafii biskup przyjął w szeregi ministrantów szesnastu chłopców, a trzech w poczet lektorów. Udzielił również sakramentu chrztu: Julii, Fabianowi i Wojciechowi.

W niedzielę 24 kwietnia bp Józef Wróbel gościł w parafii św. Brata Alberta Chmielowskiego w Puławach. Było to spotkanie podsumowujące wizytację kanoniczną.

Bp Józef Wróbel, przez cały dzień głosił homilie i spotykał się z grupami parafialnymi. Udzielił sakramentu chrztu i bierzmowania. Cały dzień przebywał z księżmi i wiernymi parafii, słuchał i rozmawiał.

W homilii poruszył zagadnienie istoty chrztu Mieszka I, podkreślając, że nie było to tylko wydarzenie historyczne i polityczne, ale przede wszystkim początek przemiany duchowej i kulturowej w naszym narodzie. Pokazywał na konkretnych przykładach, jak bardzo kultura chrześcijańska rozwijała nasz kraj.

Bp Józef, biskup pomocniczy archidiecezji lubelskiej, dziękował parafianom za świadectwo wiary, którego widocznym znakiem jest piękna świątynia, w której się modlą i duchowa wspólnota jaką tworzą. Zachęcał przy tym do dawania świadectwa o przynależności do Chrystusa własnym życiem.

Grupa młodych chłopców, pragnących w szczególny sposób świadczyć o swojej więzi z Jezusem - złożyła przyrzeczenie ministranta i lektora. Biskup przyjął w szeregi ministrantów szesnastu chłopców, a trzech w poczet lektorów. Udzielił sakramentu chrztu: Julii, Fabianowi i Wojciechowi.

Podczas Mszy św. o 16.30 udzielił sakramentu bierzmowania. Drugi sakrament inicjacji chrześcijańskiej przyjęło tego 52 osoby.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy