Nowy numer 22/2020 Archiwum

Laur konserwatorski dla kościołów i PKP

Parafia w Opolu Lubelskim otrzymała Laur Konserwatorski za kompleksowe prace konserwatorskie przy kościele Wniebowzięcia NMP. Natomiast parafia św. Stanisława BM w Czemiernikach - za remont, ze szczególnym uwzględnieniem sztukaterii sklepienia świątyni.

Tegorocznymi laureatami oprócz wspomnianych parafii są również: Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe – za odnowienie wiaduktu kolejowego nad ulicą Kunickiego w Lublinie oraz Gmina miejska w Krasnymstawie – za kompleksowy remont i konserwację dworku „Starostwo” z pierwszej połowy XIX w.

W konkursie chodziło o wyłonienie wyróżniających się realizacji konserwatorskich cechujących się wysoką jakością, prawidłowością działań przy zabytku, szczególną dbałością o kompleksowe przywrócenie mu świetności i utrwalenie wartości oraz znaczenia, a także promocja dobrych wzorów realizacji prac przy zabytku, adaptacji i dbałości o jego właściwe utrzymanie i zagospodarowanie oraz uhonorowanie i wyróżnienie wzorowych inwestorów-gospodarzy zabytków i wykonawców prac – informuje strona archidiecezji lubelskiej.

Podczas uroczystej gali wręczone zostały także odznaki Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Za opiekę nad zabytkami”. Wśród wyróżnionych znaleźli się także kapłani archidiecezji lubelskiej: ks. Robert Brzozowski, ks. Jerzy Latawiec i ks. Grzegorz Więcław, a także ks. Emil Nazarewicz i ks. Adam Szponar. Gala odbyła się w Lubelskim Muzeum w Lublinie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama