Nowy numer 44/2020 Archiwum

Stawiać trzeba na człowieka

Nagroda przyznawana jest za wybitne osiągnięcia w duchu humanizmu chrześcijańskiego przez Towarzystwo Naukowe KUL. W tym roku jej laureatem został prof. Andrzej Półtawski.

Profesor Andrzej Półtawski urodził się w roku 1923. Jako członek Armii Krajowej brał czynny udział w Powstaniu Warszawskiem w 1944 roku.

Ukończył studia filozoficzne pod kierunkiem profesora Romana Ingardena, przez wiele lat pracował jako nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Jagiellońskim, a po usunięciu z tej uczelni – na Akademii Teologii Katolickiej.

"Jest wybitnym uczonym, należy do czołowych światowych specjalistów w zakresie fenomenologii oraz antropologii chrześcijańskiej. Przez całe życie cechuje się wzorową postawą moralną oraz kryształową wiernością Kościołowi i Ojczyźnie. Należał do najbliższych przyjaciół Jana Pawła II" - uzasadnia swą decyzję przyznania nagrody im. ks. Idziego Radziszewskiego Towarzystwo Naukowe KUL.

Nagroda im. ks. Idziego Radziszewskiego przyznawana jest od 1974 roku.

Można ją otrzymać za  wybitne osiągnięcia naukowe w duchu humanizmu chrześcijańskiego a także za całokształt dorobku lub książkę roku. Przyznaje ją Zarząd Towarzystwa Naukowego KUL.


Przygotowanie wniosków Zarząd zleca specjalnie powołanej komisji, która po zasięgnięciu opinii Wydziałów Towarzystwa przedstawia po 3 kandydatów do każdej z nagród.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama