Zmieniła się szata graficzna najchętniej kupowanego tygodnika opinii w Polsce i jego lokalnych dodatków, w tym także "Gościa Lubelskiego". Tylko zawartość pozostaje taka jak zawsze - ciekawa. Warto odwiedzić kiosk, salon prasowy lub kupić "Gościa" w parafii.
Począwszy od nr. 18 na 1 maja czytelnicy mogą cieszyć się nową szatą graficzną „Gościa”. Niektóre zmiany są widoczne bardziej, inne mniej. Co jednak czytelnicy powinni zauważyć gołym okiem, to o wiele przejrzystszy i czytelniejszy układ tekstu i zdjęć.
Zachęcamy również do zapoznania się z artykułami zawartymi w najnowszym numerze. Warto przeczytać wywiad z abp. Stanisławem Budzikiem, metropolitą lubelskim, na temat znaczenia chrztu, stosunku do uchodźców i Światowych Dniach Młodzieży. Agnieszka Gieroba pisze o chórze akademickim, który funkcjonuje od 95 lat na katolickiej uczelni w Lublinie. Justyna Jarosińska pokazuje niezwykłe zaangażowanie, w tym także filmowe, strażaków z małej wsi w powiecie puławskim.
Ks. Adam Jaszcz w kolejnym felietonie „Uczciwy znalazca sensu pilnie poszukiwany” przybliża kolejny „okruch” kongresowych zamyśleń. Przedstawiamy zalety małej szkoły i przybliżamy życie parafii Bychawka. Ponadto w „Gościu Lubelskim” relacja z turnieju bokserskiego w Kraśniku, który promował życie bez nałogów i z kraśnickich warsztatów gospel. Piszemy również o tym, jak i gdzie dokładnie chrzczono lubelskich pogan i co zrobiono z kultem Światowita.
"Gość Niedzielny" zawiera artykuły dotyczące różnych dziedzin życia ks. Rafał Pastwa /Foto Gość Tematem przewodnim najnowszego numeru „Gościa” jest odnowienie przez biskupów polskich aktu zawierzenia na Jasnej Górze. Zastanawiamy się też, czy warto wierzyć wizjonerom, czy może trzeba bać się ich i unikać. Aktorka Ewa Grzelak opowiada o chorobie dziecka i powstaniu niezwykłej fundacji, a naukowcy o technologicznej rewolucji na świecie i sztucznej inteligencji. Piszemy również o Polsce jako potentacie gazowym w 2022 roku. Bajka czy nie?
Zapraszamy do lektury!