Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wielkie święto rodziny

Centrum Jana Pawła II w Lublinie zaprasza wszystkich mieszkańców archidiecezji do wzięcia udziału w tegorocznym Marszu dla Życia i Rodziny w Lublinie.

- Marsze dla Życia i Rodziny są manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego. To także okazja do zamanifestowania radości z posiadania rodziny - mówią organizatorzy Marszu dla Życia i Rodziny, który w niedzielę przejdzie ulicami wielu miast naszego kraju. 

W tym roku marsz będzie odbywał się pod hasłem: Każde życie jest bezcenne. W Polsce ciągle można pozbawiać życia dziecko nienarodzone ze względu na jego niepełnosprawność bądź okoliczności poczęcia. Tegoroczny marsz będzie okazją by upomnieć się o prawa tych, którzy sami bronić się nie mogą.

- Pragniemy modlić się za każde życie od momenty poczęcia aż do naturalnej śmierci - mówi ks. prałat Tadeusz Pajurek prezes zarządu Centrum Jana Pawła II w Lublinie. 

Marsz w Lublinie rozpocznie o godz. 14 „Scena Pełna Życia” na placu przy kościele akademickim KUL. Na scenie pojawi się Orkiestra Dęta Gminy Końskowola, wolontariusze ŚDM zaprezentują hymn ŚDM, przed publicznością wystąpi schola Chór Aniołków oraz chór „Andantino” ze Szkoły Podstawowej nr 52 w Lublinie. 

Jak co roku nie zabraknie konkursów dla dzieci, młodzieży i dorosłych m.in.o tematyce związanej z nauczaniem Kościoła na temat ochrony życia na każdym etapie życia człowieka, konkursów plastycznych, historycznych (1050 rocznica Chrztu Polski) oraz integracji w postaci wspólnych gier i zabaw między uczestnikami prowadzone przez animatorów z Centrum Duszpasterstwa Młodzieży.

O godz. 16 pod przewodnictwem abp Stanisława Budzika marsz wyruszy ulicami: al. Racławickie, ul. Krakowskie Przedmieście, ul. Królewska (pod eskortą policji oraz Legii Akademickiej KUL) do archikatedry. Tam o godz. 17 odprawiona zostanie Msza św., której przewodniczył będzie biskup Józef Wróbel.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama