Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Wystaw kaczkę do wyścigu i pomóż dzieciom

Do wyścigu można wystawić jednego gumowego zawodnika, paczkę kaczek, rodzinę, drużynę, a nawet stado. Każdy zaangażowany do wyścigu zawodnik to realna pomoc dla dzieci.

Impreza, która po raz trzeci odbędzie się w Lublinie nad Bystrzycą, wzorowana jest na wydarzeniach, które od dawna mają miejsce w różnych miastach na świecie i przyciągają wielu zwolenników.

Jej głównym organizatorem jest jest Fundacja „Skrzydła dla Edukacji”, która prowadzi Szkołę Podstawową „Skrzydła”. Partnerami projektu w tym roku są: Stowarzyszenie Agape, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej oraz księża sercanie, którzy realizują projekt „Zbieramto.pl dla misji i środowiska”.

- W tym roku chcemy szczególnie promować wspólne spędzanie czasu z rodziną lub przyjaciółmi i umacnianie relacji - podkreśla Marcin Demkowski z Fundacji „Skrzydła dla Edukacji”. - W trakcie festynu będzie można spróbować różnych gier plenerowych i planszowych sprawdzających się w każdym towarzystwie i przy każdej okazji. Będziemy również zachęcać do grupowej rywalizacji.

Organizatorzy zachęcają wszystkich do włączenia się w akcję, bo - jak przekonują - to po pierwsze świetna zabawa dla całej rodziny, ale także konkretna pomoc dla tych, którzy jej potrzebują. - Kaczkę po zakupie można ucharakteryzować - mówi M. Demkowski. - Ubrać, pomalować, przyprawić jej czuprynę, uczynić ją niepowtarzalną. Niektóre z kaczek to istne arcydzieła, a co najważniejsze - każda z nich to realne pieniądze, gromadzone na pomoc dzieciom.

W trakcie wyścigu, podobnie jak w poprzednich edycjach, możemy liczyć na prawdziwe sportowe emocje, a na koniec na atrakcyjne nagrody.

W tym roku pierwszą nagrodą jest dwuosobowy weekend w luksusowym SPA na Mazurach. Na zdobywcę drugiego miejsca czeka rower, a właściciel kaczki, która jako trzecia pojawi się na mecie, otrzyma voucher na wycieczkę zagraniczną do wykorzystania w biurze podróży Student Travel. Nagrody czekają także na właścicieli kolejnych kaczek.

Każdy, kto chce wziąć udział w Wyścigu Kaczek, wpłaca darowiznę, która przekazywana jest na cel charytatywny, a w zamian otrzyma cegiełkę oraz gumową kaczkę z indywidualnym numerem startowym. Kaczki można kupić w lubelskich siedzibach organizatorów i na: www.wyscigkaczek.pl.

- Tak to już jest, że zazwyczaj sami nie możemy wiele - przekonuje M. Demkowski. - Natomiast gdy działamy razem, nasze możliwości pomagania innym rosną. Wyścig Kaczek to taka sympatyczna inicjatywa, której celem jest zgromadzenie ludzi przy dobrej zabawie po to, aby razem pomóc tym, którym pomóc samodzielnie jest trudno. Razem możemy więcej - uważa współorganizator akcji.

W trakcie dwóch minionych edycji imprezy wystawionych do wyścigu zostało 2 794 kaczek. Dzięki temu udało się zgromadzić 54 580 zł i wesprzeć prawie 400 dzieci. Organizatorzy liczą, że ofiarność darczyńców w tym roku nie będzie mniejsza.

Program Wyścigu Kaczek:

14.00 - oficjalne rozpoczęcie festynu w parku Ludowym przy ul. Piłsudskiego

15.30 - Kaczy Korowód

16.00 - Wyścig Kaczek VIP

17.00 - II Lubelski Wyścig Kaczek

ok. 18.00 - ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

19.00 – zakończenie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy