Nowy numer 3/2021 Archiwum

Bieg, by przypomnieć czym jest "Solidarność"

To jeden ze sposobów upamiętniania wydarzeń nazywanych "Lubelskim Lipcem". Na starcie staną wytrawni biegacze i amatorzy. Jedni podbiegną w Biegu Solidarności, inni w półmaratonie "Solidarności" ze Świdnika do Lublina.

Tradycją już jest, że na początku czerwca biegacze stają na starcie dwóch biegów. Jeden ulicami Lublina, gdzie do pokonania jest dystans ok. 2 km, drugi to półmaraton z początkiem w porcie lotniczym Świdnik i metą na stadionie MOSiR w Lublinie.

- To zawody, które przypominają o ważnych wydarzeniach związanych z protestami w lipcu 1980 roku. Ponadto poprzez odpowiednio zaplanowane trasy biegowe pokazują piękno Lublina i okolicy zachęcają biegaczy, którzy przyjeżdżają spoza naszego regionu, by zostali u nas dłużej i zobaczyli Lubelszczyznę. To oczywiście także promocja biegania, zdrowego stylu życia i integracja rodzinna, bo w biegu mogą wziąć udział całe rodziny - mówił na konferencji prasowej Marian Król prezes Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ "Solidarność".

Chętni do udziału w półmaratonie mogą się zgłaszać do 27 maja za pośrednictwem formularza www.pkopolmaratonsolidarnosci.pl lub w biurze zawodów w dniu biegu od 6.00 do 8.00 w Lublinie. Start w Świdniku o 10.00

Biegi ulicami Lublina rozpoczynać się będą na ulicy Królewskiej przy siedzibie "Solidarności". Na start zaproszeni są duzi i mali. Jako pierwsi na starcie stają VIP-y o godz. 8.45, jako ostatni startują niepełnosprawni o 10.25. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 maja.

W biegu VIP może wziąć udział każdy, kto wpłaci kwotę 50 zł. Zebrane w ten sposób środki przeznaczone zostaną na stypendia dla najzdolniejszej młodzieży z rodzin wielodzietnych.

Podczas półmaratonu odbędzie się także akcja charytatywna "Biegnę dla Stasia" podczas której zbierane będą środki na operację 6-cio. letniego Stasia, który ma uszkodzone kolana.

Ponadto na stadionie MOSiR odbędą się biegi przedszkolaków. Początek o 10.30.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama