Nowy numer 2/2021 Archiwum

Trzy dni z reportażem w podróży

Od trzech lat organizują lubelskie spotkania podróżnicze. Miłośnicy podróży: Daniel Kornas, Bartek Szaro i Paweł Hadrian zapraszają na festiwal podróży i reportażu.

Co miesiąc w ramach działalności stowarzyszenia Kontynenty zapraszają do Lublina dwóch znanych podróżników, którzy dzielą się swoimi przeżyciami z podróży, podróżniczymi projektami i niesztampowym spojrzeniem na świat z pełną salą słuchaczy w różnym wieku i różnych profesji. 

W tym roku inicjatorzy przybliżania mieszkańcom naszego miasta dalekiego świata postanowili zorganizować pierwszy w Polsce podróżniczy festiwal, w czasie którego ci, którzy podróżują, i ci, którzy chcieliby podróżować, będą mogli spotkać się z polskimi i zagranicznymi reportażystami i podróżnikami.

- Staraliśmy się dobrać program tak, by zaprezentować podróże z różnych stron świata, opowiedziane w różny sposób - mówi organizator festiwalu Daniel Kornas. Pojawią się reportażyści, którzy do Polski przyjadą po raz pierwszy, jak Hugh Thomson i Paul Theroux. - To naprawdę duże wydarzenie w skali kraju. Zachęciliśmy ich do przyjazdu barwnym programem, opierającym się na idei zrównoważonej i odpowiedzialnej turystyki.

W programie przewidziano 30 różnych wydarzeń. - Będą spotkania z reportażystami, podróżnikami i blogerami, blok warsztatowy, m.in. sztuka notowania w podróży - warsztaty prowadzone przez Maxa Cegielskiego czy warsztat o zdrowiu w podróży - wylicza Daniel. - Mamy także bardzo mocny blok filmowy liczący 5 filmów, z czego 3 to bardzo świeże produkcje z akcentem polskim. Ciekawym punktem programu będzie pokaz "Kontynenty nocą". Na budynku CSK zostaną wyświetlane filmy z podróżny naszych prelegentów.  

Festiwal, który w Lublinie będzie odbywał się po raz pierwszy, skierowany jest do wszystkich osób, które podróżują lub chciałaby podróżować, które czytają książki i które chciałyby się spotkać z mistrzami literatury reportażu. - To festiwal dla każdej osoby ciekawej świata - przekonuje Daniel Kornas.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama