Nowy numer 38/2023 Archiwum

Zapraszamy do uwielbienia

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa jest dniem szczególnym do dawania świadectwa wiary. Będzie to możliwe zarówno podczas procesji jak i wieczorem podczas koncertów chwały w Lublinie i Chełmie.

Tradycyjnie centralna procesja Bożego Ciała w Lublinie wyruszy z archikatedry, jednak w związku z remontem placu Litewskiego i zamknięciem odcinka Krakowskiego Przedmieścia w rejonie Poczty Głównej w tym roku pójdzie nową trasą.

Procesja wyruszy z archikatedry ul. Królewską, następnie ul. Lubartowską, po czym skręci w ul. Świętoduską i podąży na ul. Krakowskie Przedmieście.

Następnie ul. Królewską powróci na plac katedralny. Tutaj odprawiona zostanie uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Stanisława Budzika.

Ołtarze będą usytuowane odpowiednio:

1. – przy kościele pw. św. Piotra /pojezuicki/
2. – przy kościele oo. Karmelitów /ul. Świętoduska/
3. – przy kościele pw. Świętego Ducha /ul. Krakowskie Przedmieście/
4. – ołtarzu na placu katedralnym

Czwartkowy wieczór to już tradycyjnie czas uwielbienia. Koncerty Chwały odbędą się w Lublinie i Chełmie.

Lubelski koncert w tym roku także zmienia miejsce z placu Litewskiego na plac katedralny.

Koncert Chwały to nieprzerwanie od czternastu lat miejsce do spotkania ludzi, którzy szukają żywej i głębokiej relacji z Bogiem. W każdej swej edycji szuka nowego hasła i kierunku.

W tym roku nawiązując do Roku Miłosierdzia i Światowych Dni Młodzieży na koncercie nie zabraknie elementów wspólnych. Już od godz. 19:00 animatorzy zachęcać będą do nauki choreografii, która wykorzystana będzie także na Arenie Młodych. Najważniejszym momentem Koncertu jest adoracja Najświętszego Sakramentu.

W tym roku na scenie świętować swoje 25-lecie będzie Gospel Rain, od początku związany z Koncertem. Wystąpią też Olga Szomańska, Adam Krylik, Full Power Spirit i Chór dla Jezusa.

W Chełmie koncert rozpocznie się także o godz. 19.00 przed Chełmskim Domem Kultury. Na scenie zobaczymy zespół Haeven Up oraz wyjątkową osobę: Monikę Kuszyńską - wokalistkę zespołu Varius Manx w latach 2000–2010, reprezentantkę Polski podczas 60 Konkursu Piosenki Eurowizji w 2015 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast