Nowy numer 2/2021 Archiwum

Arcybiskup zaprasza do świętowania

Jest najstarszym biskupem w Polsce. Ma 95 lat życia, 68 lat kapłaństwa. W tym roku mija 50 lat od chwili sakry biskupiej abp seniora Bolesława Pylaka. Z tej okazji w sobotę w Lublinie odbędą się uroczystości, na które zaprasza abp Stanisław Budzik.

W sobotę, 28 maja 2016 r. o godz. 11.00 w archikatedrze lubelskiej obchodzić będziemy 50. rocznicę święceń biskupich arcybiskupa Bolesława Pylaka, seniora Episkopatu Polski. Przyjął on święcenia biskupie w lubelskiej katedrze z rąk bp. Piotra Kałwy dnia 29 maja 1966 r.

Jubilat wpisał się złotymi zgłoskami w historię naszej archidiecezji, Jego pasterska posługa zaznaczyła się także dziejach licznych parafii oraz w życiu duchowym poszczególnych wiernych. Najpierw jako biskup pomocniczy, później jako biskup diecezjalny i senior, sprawował przez pół wieku Eucharystyczną Ofiarę, głosił pasterskie słowo, udzielał sakramentu bierzmowania, święcił kapłanów, konsekrował setki kościołów wybudowanych z jego inicjatywy.

Nie sposób wymienić wszystkich motywów do dziękczynienia za życie i posługę Księdza Arcybiskupa Bolesława Pylaka. Jubileuszowa liturgia z udziałem przedstawicieli Episkopatu Polski będzie dobrą okazją do wyrażenia naszej wdzięczności.

Serdecznie zapraszam duchowieństwo, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich wiernych naszej archidiecezji do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu i wspólnej modlitwy dziękczynnej za osobę i biskupią posługę arcybiskupa Bolesława. Otoczmy Jubilata wdzięczną modlitwą, polecajmy go wstawiennictwu Matki Bożej Katedralnej i wypraszajmy mu Boże błogosławieństwo.

Z serca wszystkim błogosławię

Wasz Biskup Stanisław

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama