Nowy numer 3/2021 Archiwum

Dobro w kilometrach

Podczas 3. Półmaratonu Chełmskiego Caritas podjęła IV próbę pobicia Rekordu Guinnessa na najdłuższy odcinek ułożony z jednozłotówek.

Czy padł rekord, będzie wiadomo za kilka dni, kiedy spłyną informacje z diecezji, które włączyły się w tegoroczną próbę pobicia rekordu Guinnessa.

- Nie jest najważniejsze, czy udało się nam pobić rekord, czy nie. Najważniejsze jest, że dzięki pomysłowi i akcji, jaka odbywa się od czterech lat, wiele osób włącza się w pomaganie i udaje się zebrać pieniądze, które Caritas wykorzystuje na pomoc potrzebującym - mówi Mateusz Jocek, rzecznik lubelskiej Caritas.

Pomysł pobicia Rekordu Guinnessa polegał na ułożeniu najdłuższego ciągu jednonominałowych monet - 1 zł.

W tym roku w akcji wzięło udział 10 diecezjalnych Caritas z całego kraju - Caritas Diecezji Rzeszowskiej, Caritas Diecezji Sosnowieckiej, Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej, Caritas Archidiecezji Poznańskiej, Caritas Archidiecezji Przemyskiej, Caritas Diecezji Radomskiej, Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej i koordynująca całą akcję Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Celem kampanii Kilometry Dobra Caritas Archidiecezji Lubelskiej było zebranie pieniędzy na rzecz Funduszu Caritas Dzieciom, który finansuje wypoczynek letni i zimowy, wyprawki szkolne, ciepłe posiłki, operacje i rehabilitacje oraz stypendia socjalne dla potrzebujących dzieci z terenu archidiecezji lubelskiej.

Finał akcji odbył się w Chełmie. Wiadomo, że w diecezji lubelskiej udało się zebrać około 110 tys. zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama