Nowy numer 3/2019 Archiwum

Pod sztandarem św. Jozafata

O posiadaniu sztandaru członkowie Akcji Katolickiej z Rejowca Osady marzyli od dawna. Sprawa nie była łatwa, bo trzeba było zebrać sporo funduszy. Dzięki wielu ludziom udało się.

Akcja Katolicka w Rejowcu działa od 20 lat. Przez ten czas podejmowała wiele dzieł na rzecz parafii i parafian.

- Zawsze chętnie włączamy się w różne przedsięwzięcia parafialne i służymy pomocą potrzebującym. Uczestniczymy też w różnych uroczystościach, ale do tej pory nie mieliśmy swojego sztandaru. A, sztandar, wiadomo ważna sprawa dla ludzi. To pod nim się jednoczą. To symbol świętości, naszej wiary w Boga i miłości do Ojczyzny - podkreślają członkowie Akcji Katolickiej z Rejowca Osady.

By marzenie o sztandarze dało się zrealizować, napisali specjalny list:

"20 lat temu w naszej parafii reaktywowała swoją działalność Akcja Katolicka. Nasza działalność na terenie parafii jest wyraźnie dostrzegalna. W tym okresie został odrestaurowany obraz Matki Bożej Rejowieckiej, zbudowany stylowy ołtarz, w którym umieszczono obraz z wizerunkiem naszej Matki, chroniąc go przed ponownym zniszczeniem. Odrestaurowanie obrazu, wzniesienie ołtarza, jak i wiele poczynań akcyjnych nie mogłoby być zrealizowanych bez finansowego wsparcia wspaniałych, wielkodusznych i ofiarnych parafian. Chcielibyśmy, by Parafialny Oddział Akcji Katolickiej posiadał własny sztandar. Zwracamy się z gorącą prośbą o finansowe wsparcie".

Nie zawiedli się. Sztandar udało się ufundować, w kościele parafialnym św. Jozafata, którego wizerunek jest także na sztandarze, odbyła się uroczystość jego poświęcenia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy