Nowy Numer 16/2019 Archiwum

Jubileuszowa pielgrzymka archidiecezji lubelskiej

Kilkadziesiąt autokarów z pielgrzymami reprezentującymi parafie archidiecezji lubelskiej wyruszy w najbliższą sobotę do sanktuarium w Łagiewnikach. To pielgrzymka związana z jubileuszowym Rokiem Miłosierdzia.

Najliczniejsza grupę tworzą parafianie z parafii Miłosierdzia Bożego w Puławach. Ks. Andrzej Sternik nie ukrywa radości z tego faktu, podkreśla przy tym wyjątkowy charakter tego wyjazdu.

– To dla nas bardzo symboliczna pielgrzymka ze względu na tytuł kościoła, ale też przedstawiciele naszej parafii odpowiedzialni są za oprawę liturgiczną Mszy św. pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika. Oprawą muzyczną zajmie się oczywiście chór Pueri Cantores Lublinenses – tłumaczy ks. A. Sternik.

Archidiecezjalna pielgrzymka do sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach jest organizowana w związku z Jubileuszowym Rokiem Miłosierdzia.

Pielgrzymka odbędzie się 11 czerwca, a jej centralnym punktem będzie Msza św. o 12.00 pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika, metropolity lubelskiego.

Natomiast o godz. 15.00 pielgrzymi spotkają się na wspólnej modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”. Parafie, które zgłosiły chęć udziału w pielgrzymce przesłały liczbę uczestników wydziałowi duszpasterstwa kurii w Lublinie.

W pielgrzymce udział wezmą następujące parafie archidiecezji lubelskiej: Abramów, Bychawa, Bychawka, Miłosierdzia Bożego w Chełmie, Chłaniów, Cyców, Dys, Kamionka, Kraczewice, Trójcy Świętej w Krasnymstawie, św. Anny w Lubartowie, Wniebowstąpienia Pańskiego w Lubartowie i MB Nieustającej Pomocy w Lubartowie, par. archikatedralna w Lublinie, Chrystusa Króla w Lublinie, św. Jadwigi w Lublinie, bł. NBP. Gorala w Lublinie, Przemienienia Pańskiego w Lublinie, MB Nieustającej Pomocy w Lublinie, Dobrego Pasterza w Lublinie, św. Mikołaja w Lublinie, św. Stanisława BiM w Lublinie, Trójcy Świętej na Felinie, św. Urszuli Ledóchowskiej w Lublinie, MB Królowej Polski w Lublinie, Łubki, Łucka, Michów, Milejów, Poniatowa, Miłosierdzia Bożego w Puławach, św. Brata Alberta w Puławach, Serniki, Siedliszcze, Surhów, Starościn, Turobin, Wąwolnica i parafia Wierzbica.

Na pielgrzymkę jadą także pracownicy MSWiA oraz duszpasterstwo służby zdrowia, chór Pueri Cantores Lublinenses, przedstawiciele wydawnictwa „Gaudium”, duszpasterstwo małżeństw niesakramentalnych, oraz grupa zorganizowana przez ks. K. Gałana z wydziału katechetycznego lubelskiej kurii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL