Nowy numer 49/2020 Archiwum

Atrakcyjny weekend

Festyny parafialne, koncerty, rajd rowerowy, targ koński i wiele innych atrakcji czeka na tych, którzy zechcą wyjść z domu w weekend.

Sobota rano zaczyna się rajdem papieskim organizowanym przez parafię św. Maksymiliana Kolbe. Początek o 9.30 przy Mauzoleum na Majdanku.

Rowerzyści pokonają trasę z Drogi Męczenników Majdanka przez ulicę Fabryczną – Unii Lubelskiej – Zamojską – Prymasa Stefana Wyszyńskiego – Królewską – Krakowskie Przedmieście – Aleje Racławickie – Aleja Kraśnicką – do Jana Pawła II, gdzie przy kościele Świętej Rodziny zakończy się rajd.

Miłośnicy festynów zaproszeni są w sobotę do ojców kapucynów na Poczekajkę, gdzie już tradycyjnie w klasztornych ogrodach odbędzie piknik zatytułowany "Wspólnota to Ty i ja". Organizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii „Poczekajka” oraz Parafia Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka z Asyżu w Lublinie.

Przygotowano mnóstwo atrakcji. Miłośnicy sportów będą mogli pojeździć kładami, poćwiczyć w siłowni na wolnym powietrzu. Dla nieco młodszej młodzieży i dzieci zostały przygotowane liczne gry i zabawy sprawnościowe, zjeżdżalnie dmuchane, trampoliny, euro bangee. Będzie także znakowanie rowerów i „Arka Noego”, gdzie będzie można pozyskać ciekawe nagrody. Na najmłodszych zaś czeka kinder kraina a w niej wiele niespodzianek i zabaw, także przejażdżki na kucykach, malowanie twarzy i zaplatanie warkoczyków.
Zabawa rozpocznie się o 11.00 od uroczystego wręczenia nagród uczestnikom Rozgrywek o Puchar Niepokalanej „Poczekajka Cup2016”. Następnie swoje programy artystyczne zaprezentuje młodzież i dzieci ze szkół z terenu parafii. O 20.00 rozpocznie się koncert znanej polskiej gwiazdy – Haliny Frąckowiak i wspólna zabawa.

Dużą atrakcją dla wszystkich będą pokazy policji i straży pożarnej. Odbędą się również pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej. Przez cały czas trwania festynu nie zabraknie konkursów, turniejów a na zwycięzców i uczestników tych zabaw czekać będzie mnóstwo ciekawych nagród.

Dwa festyny odbędą się także w niedzielę. Jeden to Rodzinalia organizowane przez księży Marianów. Rozpocznie go Msza św. o 12.30, a po niej przemarsz na boisko Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Lublinie przy ul. Aleja Spółdzielczości Pracy nr 65, gdzie do 17.00 trwać będzie piknik z wieloma atrakcjami, zakończony koncertem Zespołu Gospel Rain.

Drugi z festynów pt. "Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych" odbędzie się w kilku miejscach: Plac Lecha Kaczyńskiego Lublin, Sala Teatralna Poczty Głównej, Sale Centrum Kultury i plac przed obiektem oraz ul. Karłowicza. Początek 11.00, zakończenie 16.00

W niedzielę  zaprasza także Muzeum Wsi Lubelskiej, gdzie będzie można zobaczyć jak kiedyś wyglądał targ koński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama