Nowy numer 38/2023 Archiwum

Arcybiskup zaprasza

Przed nami ważne wydarzenia. To okazja do umocnienia w wierze i zaświadczenia o swojej relacji z Jezusem. Do udziału w uroczystościach, jakie czekają nas w lipcu, zaprasza abp Stanisław Budzik w specjalnym liście.

Umiłowani w Chrystusie Panu, Siostry i Bracia!

Zbliżają się uroczystości Maryjne w naszej Archikatedrze w kolejną rocznicę wydarzenia zwanego cudem lubelskim.

Serdecznie zapraszam na Mszę Świętą 3 lipca, w niedzielę, o godz. 19.00, po której nastąpi procesja różańcowa ulicami miasta. Eucharystii będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi bp Bronisław Biernacki, biskup odesko-symferopolski na Ukrainie.

Tego roku chcemy dziękować Bogu za 40 lat działalności misyjnej archidiecezji lubelskiej.

W roku 1976 bp Bolesław Pylak posłał pierwszych dwóch misjonarzy do Zambii w Afryce: ks. Stanisława Stanisławka i ks. Mariana Flisa. Ta decyzja umożliwiła dalsze wyjazdy naszych kapłanów w różne rejony świata.

Dziś nasi misjonarze pracują na wszystkich kontynentach, od Alaski po Argentynę, od Afryki przez Kazachstan aż po Australię i Papuę Nową Gwineę. Wielu prowadzi pracę ewangelizacyjną na Wschodzie, zwłaszcza na Ukrainie. Wdzięczność wobec misjonarzy, będących także najlepszymi ambasadorami naszej wiary i kultury w świecie, połączymy z gorącą modlitwą o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W ramach diecezjalnego etapu Światowych Dni Młodzieży w sobotę, 23 lipca, wraz z naszymi gośćmi zza granicy, przeżyjemy wielkie i radosne święto wiary na stadionie Arena Lublin. Centralnym punktem spotkania będzie Eucharystia. Zapraszamy na to wydarzenie wszystkich, którzy chcą doświadczyć powszechności Kościoła, gromadzącego w jedno ludzi z różnych języków i narodów.

Dla tych, którym nie będzie dane wyjechać do Krakowa, Arena Młodych będzie jedyną okazją do osobistego doświadczenia atmosfery Światowych Dni Młodzieży. Na lubelskim stadionie młodzi przygotowują także widowisko teatralne opowiadające historię Abrahama, podczas którego zaproszą nas do modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu. To spotkanie jest darem młodych dla nas wszystkich. Przyjmijmy od nich zaproszenie do radosnego uwielbiania Boga w sercu Lublina.

W parafiach archidiecezji prowadzone są zapisy na darmowe karty wstępu, które na początku lipca otrzymają proboszczowie. Niech nie będzie wspólnoty parafialnej, która nie miałaby swojej reprezentacji na Arenie Młodych.

3 sierpnia wyruszy 38. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec”. To wydarzenie mobilizuje tych, którzy chcą przeżyć szczególne rekolekcje w drodze, gdzie można połączyć trudy marszu z radością wspólnoty i modlitwy. Oprócz osobistych intencji pielgrzymi w tym roku będą dziękować za dar spotkania młodych z całego świata z Papieżem Franciszkiem.

Informuję, że każdy uczestnik Światowych Dni Młodzieży w Krakowie jest zwolniony z opłaty pielgrzymkowej na Jasną Górę. Tych, którzy nie mogą wybrać się na pielgrzymkę zachęcam do udziału w funduszu solidarnościowym „Idę z Tobą”. Wszystkim angażującym się w ruch pielgrzymkowy – duszpasterzom i świeckim – dziękuję za troskę i oddanie.

Na dni pełne Bożej łaski i wspólnej radości z serca wszystkim błogosławię.

Wasz Biskup Stanisław

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast