Nowy numer 3/2019 Archiwum

Jak Maryja zapłakała w Lublinie

Pani Janina przez wiele lat nie chciała mówić o tym, co wydarzyło się w lipcu 1949 roku. Wiedziała, że przyznawanie się do wiary w cud może grozić poważnymi konsekwencjami. Milczeć jednak też nie mogła.

Choć ta historia wydarzyła się ponad 60 lat temu, wciąż jest żywa w świadomości wielu Lublinian. 3 lipca przyciąga ludzi do katedry jak magnes. – Przed obrazem Matki Bożej Płaczącej, jak nazwał wizerunek Maryi w lubelskiej katedrze Jan Paweł II, ludzie modlą się każdego dnia. Od świtu, gdy otwieramy katedrę, do późnego wieczora, gdy ją zamykamy, zawsze ktoś klęczy przed obrazem Matki Bożej. Tabliczki z podziękowaniami, których nieustannie przybywa, świadczą o tym, jak ta modlitwa jest skuteczna. Każdej soboty odczytujemy wiele intencji, które ludzie składają – mówi ks. Adam Lewandowski, proboszcz katedry. Cudowny obraz, przed którym wciąż upraszane są nowe cuda, przyciąga na modlitwę ludzi z całego miasta.

Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy