Na konferencji prasowej mówiono o bezpieczeństwie i szczegółach technicznych dotyczących modlitewnego spotkania 23 lipca - #ArenaMłodych w ramach diecezjalnych obchodów ŚDM. Dla służb to operacja "Przymierze".
Na pytania dziennikarzy dotyczące zasad uczestnictwa, możliwych utrudnień czekających na pielgrzymów odpowiadali p.o. komendanta miejskiego insp. Dariusz Dudzik oraz osoby odpowiedzialne za zabezpieczenie na stadionie: Robert Persona, przedstawiciel firmy ochroniarskiej Grupa Ochrony Biznesu, oraz odpowiedzialny za logistykę Marek Brodacki.
W centralnym wydarzeniu ŚDM archidiecezji lubelskiej uczestniczyć ma nawet do 15 tys. osób. - Chcielibyśmy, żeby społeczeństwo wiedziało, że jesteśmy przygotowani, że nie będzie przypadków - mówił ksiądz Ładniak, odpowiedzialny za organizację wydarzenia pod nazwą Arena Młodych.
Korowód
23 lipca uczestnicy ŚDM archidiecezji lubelskiej oraz pielgrzymi z zagranicy wraz z opiekunami wyruszą w barwnym i spontanicznym korowodzie na Arenę Lublin z placu Zamkowego. By jak najsprawniej i najbezpieczniej przeprowadzić marsz, pielgrzymi zostaną podzieleni na trzy kolumny i będą eskortowani aż do Areny Lublin.
Dojazd do Areny Lublin
Marek Brodacki odpowiedzialny za logistykę wydarzenia poinformował, że 23 lipca zamknięty będzie odcinek ul. Lubelskiego Lipca '80 pomiędzy skrzyżowaniem ze Stadionową do skrzyżowania z Krochmalną. Autobusy MPK będą jednak dopuszczone do zamkniętych odcinków.
Parkingi
Organizatorzy spodziewają się od 200 do 250 autokarów z całej diecezji, dlatego przewidywane są trzy parkingi autokarowe: przy Targach Lublin, Zarządzie Dróg i Mostów (ul. Cukrownicza) oraz parking naprzeciwko ZDiM.
Zostaw auto w domu
Parkingi dla samochodów osobowych nie są przewidziane. Z tego powodu wszystkim osobom indywidualnym i mieszkańcom Lublina radzimy udać się na stadion wraz z korowodem bądź za pomocą komunikacji miejskiej, która jako jedyna będzie dopuszczona do zamkniętych odcinków drogi w okolicach Areny Lublin.