Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Bezpieczeństwo i szczegóły #ArenaMłodych

Na konferencji prasowej mówiono o bezpieczeństwie i szczegółach technicznych dotyczących modlitewnego spotkania 23 lipca - #ArenaMłodych w ramach diecezjalnych obchodów ŚDM. Dla służb to operacja "Przymierze".

Wejściówki

Każdy z uczestników, by wejść na stadion, musi mieć bezpłatną wejściówkę, która przydzieli go do jednego z czterech sektorów oznaczonych różnymi kolorami. By ją otrzymać należy zgłosić się po nią wcześniej w swojej parafii i zarejestrować się. Wejściówki będą także wydawane w namiocie rozstawionym przed Areną Lublin (planowo ma być tam dostępne około 20 proc. wszystkich wejściówek).

Na stadionie wejściówka będzie jedynym honorowanym dokumentem uprawniającym do opuszczania stadionu i powracania na niego. - Każdy ma prawo do uzyskania wejściówki, ale bez niej na stadion nie będzie wpuszczany nikt - informuje ksiądz Ładniak.

Kontrola

Przy wejściu na Arenę Lublin każdy z uczestników i jego bagaże zostaną przeszukane. Na stadion nie wolno wnosić przedmiotów szeroko rozumianych jako niebezpieczne - broni, szklanych butelek, ostrych przedmiotów, w tym parasolek z ostrym zakończeniem. Również drzewce flag są rozpatrywane jako przedmioty niebezpieczne, aczkolwiek ostateczna decyzja w kwestii ich wnoszenia „leży w gestii organizatora”. Przy wejściach będą znajdowały się kosze na przedmioty, które nie będą mogły być wniesione na arenę.

Uczestnik na Arenie Lublin

Uczestnicy nie będą upoważnieni do wchodzenia na murawę, przemieszczania się pomiędzy sektorami oraz wchodzenia na obszar wydzielony dla trzech scen i 400-osobowego chóru. Każdy z sektorów będzie pod opieką oddzielnej ekipy służb porządkowych i informacyjnych.

Ochrona

- Tego dnia wszyscy funkcjonariusze będą dostępni. Wstrzymaliśmy wszystkie urlopy i dni wolne, więc w operacji „Przymierze” weźmie udział cały garnizon miasta Lublin, który liczy 1100 osób - poinformował komendant Dudzik. - Chronić będziemy nie tylko przed pospolitą przestępczością, jesteśmy przygotowani również na ewentualne wybuchy paniki, próby wnoszenia broni czy fałszywe alarmy - dodał.

Za bezpieczeństwo wewnątrz areny odpowiadać będzie Grupa Ochrony Biznesu Persona i Wspólnicy Sp. J. licząca 150 osób. Kolejne 150 osób to wspomagający ich odpowiednio przeszkoleni wolontariusze. - Zabezpieczenie będzie takie, jak w przypadku imprez masowych, choć w świetle przepisów ustawy Arena Młodych taką imprezą nie jest - mówił Robert Persona.

Generalna próba rozmieszczenia służb i łączności oraz symulacja ewakuacji odbędą się w środę lub w czwartek (20 lub 21 lipca). GOB odpowiedzialna jest również za bezpieczeństwo w czasie koncertu zespołu Mazowsze na Podzamczu w wieczór poprzedzający obchody.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy