Nowy numer 47/2020 Archiwum

Lublin wykształci aktorów i reżyserów

To będzie zupełnie nowy model kształcenia. Centrum Spotkania Kultur i UMCS otwierają międzynarodową specjalność teatralną. Będzie mnóstwo zajęć praktycznych, które poprowadzą najlepsi specjaliści.

Studium Teatralne to interdyscyplinarna specjalność, na którą już od października uczęszczać będą mogli studenci wszystkich uniwersytetów w Polsce. Ponadto zajęcia będą się odbywać w nietypowej przestrzeni.

- Przy okazji licznych projektów współpracują z nami najlepsi praktycy scen całego świata. Młodzi ludzie będą mogli uczyć się właśnie od nich – mówi Piotr Franaszek, dyrektor Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Zajęcia prowadzone w ramach specjalizacji będą ogólnorozwojowe. Zajęcia przyjmą formę warsztatów, które prowadzić będą artyści związani z Lublinem, jak i ci odwiedzający CSK. Specjalizacja pozwoli również na zdobycie umiejętności potrzebnych w pracy w instytucjach kultury, teatrach, czy przy samodzielnym tworzeniu dzieł scenicznych.

Zajęcia praktyczne realizowane będą w czterech blokach praktycznych, nad którymi opieką merytoryczną przejmą osoby specjalizujące się w danej dziedzinie i będące jej autorytetami: aktor / reżyser – podstawy warsztatu; technik i technolog sceniczny; menadżer kultury; nowy cyrk i widowiska plenerowe.

Nabór prowadzony jest drogą elektroniczną poprzez witrynę Filologii Polskiej UMCS. Na chętnych studentów wszystkich kierunków czeka 150 miejsc. Dla studentów polonistyki specjalność jest bezpłatna, dla tych którzy wybierają ją jako dodatkową - koszt będzie wynosił od 350 do 650 zł. za semestr w trzyletnim programie, w zależności od ilości punktów ECTS.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama