Nowy numer 49/2020 Archiwum

Kasia Kowalska i Styrta na ŚDM w Puławach

300 młodych pielgrzymów z Niemiec, Francji, Belgii Włoch skorzysta z bogatego programu w czasie pobytu w Puławach. Mieszkańcy miasta również. To będzie prawdziwe święto wiary i spotkania.

Do wyjątkowego spotkania doszło pod dębami Mamre, dlatego gościnność Abrahama chcą powtórzyć w ramach diecezjalnego etapu ŚDM mieszkańcy Puław. Wszystkie parafie oraz instytucje miejskie od dawna pracują nad tym, by dobrze wypaść przed gośćmi z zagranicy. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji, spotkań i koncertów.

Dla pielgrzymów, ale również dla młodzieży z Puław przygotowywane są warsztaty gospel, które zakończy wspólny koncert przy Pałacu Czartoryskich. Atrakcją ma być również koncert Kasi Kowalskiej i terenowa gra miejska. Wystąpi też kapela folkowa Styrta. 20 lipca nastąpi powitanie pielgrzymów z zagranicy oraz zakwaterowanie. Wspólne świętowanie rozpocznie na dobre Msza św. w parafii MB Różańcowej w Puławach, a wieczorem w  „Domu Chemika” gości przywitają władze miasta.

- Trzeba podkreślić, że przy organizacji ŚDM w naszym  mieście bierze udział ogromna liczba młodzieży – mówi Paweł Pelc, katecheta i członek sztabu.

- Działamy wspólnie, ponad podziałami i schematami. Mamy jeden sztab dla całego miasta – tłumaczy ks. Jacek Jakubiec z parafii św. Rodziny, koordynator ŚDM w Puławach.

Paweł Pelc chwali się, że inne miasta z pewnością nie będą miały „chrystoteki”, a Puławy tak. – To nic innego jak zabawa ewangelizacyjna dla młodzieży. Oprócz muzyki i zabawy będą też świadectwa wiary i scenki teatralne, a obok w kościele będzie możliwość modlitwy – precyzuje.

Organizatorzy zaproponują młodzieży z Puław i z zagranicy grę miejską, która będzie okazją do tego by zwiedzić miasto, a przy okazji dobrze się bawić. Gra miejska będzie miała również charakter miłosierdzia w praktyce. – Poszczególne grupy będą miały okazję odwiedzić hospicjum, szpital i noclegownię Brata Alberta. Tam będzie zorganizowane spotkanie z tymi, którzy tam przebywają – tłumaczy ks. Jakubiec.

Zdaniem Eweliny Biaduń, studentki matematyki i wolontariuszki – widoczna jest w mieście atmosfera oczekiwania, związana również z ciekawością osób wychowanych w innej kulturze.

- Mówimy dziś przede wszystkim o organizacji, kwestiach technicznych i promocji, bo jesteśmy przed tym ważnym wydarzeniem. Ale nikt chyba nie zapomina o tym, ze w centrum jest wiara, wiara w Chrystusa bez wzgląd  na to jakim językiem się posługujemy i skąd pochodzimy. A spotkanie może tylko pomóc w umocnieniu wiary – tłumaczy Milena Depta, wolontariuszka. Niebawem podamy szczegółowy plan ŚDM w Puławach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama