Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Ruszyły zapisy na pielgrzymkę

Do wyjścia na szlak pozostał niecały miesiąc. To zaś oznacza, że ruszyły zapisy na XXXVIII Pieszą Pielgrzymkę z Lublina na Jasną Górę.

Tegoroczne rekolekcje w drodze odbywać się będą pod hasłem "Miłosierni jak Ojciec".

Lubelska pielgrzymka pójdzie w 17 grupach. Każda to swoisty klimat i atmosfera, którą wspólnie tworzą pielgrzymi i duchowni. Są rozśpiewane i głośne, są bardziej spokojne i nastawione na medytację, w końcu są i grupy, które charakteryzują się bardzo młodymi pielgrzymami.

- Każdy znajdzie coś dla siebie. Zdecydowanych już zapraszam do zapisów w parafiach. Tydzień przed wyruszeniem na szlak rozpocznie także swą działalność sekretariat pielgrzymkowy pod lubelską katedrą, gdzie także będzie można dokonać zapisów. Zachęcam, by dołączyć do nas. Mogę zapewnić, że będzie to niesamowity czas - mówi ks. Mirosław Ładniak, kierownik lubelskiej pielgrzymki.

W parafiach można też składać intencje do Funduszu Idę z Tobą. To dzięki tym środkom na pątniczy szlak mogą wyruszyć osoby mniej zamożne. A zasada Funduszu jest bardzo prosta - pielgrzym, który idzie do Częstochowy codziennie modli się w intencji złożonej przez ofiarodawcę.

Nowością w tym roku jest darmowy pakiet pielgrzyma dla tych, którzy pójdą na Jasną Górę, a wcześniej uczestniczyli w Światowych Dniach Młodzieży.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma