Nowy numer 47/2020 Archiwum

Ekstraklasa w Lublinie, dramat w Łęcznej?

To już niemal pewne, że Górnik Łęczna wszystkie mecze w roli gospodarza rozegra w przyszłym sezonie na… Arenie Lublin. Do doniesień prasowych odniósł się rzecznik prasowy Górnika Łęczna.

O tym dziwnym pomyśle głośno i w Lublinie, i w Łęcznej. Denerwują się kibice Górnika, denerwują się kibice Motoru, choć ten nie zagra w przyszłym sezonie nawet w II lidze. Tylko że jest stadion, nowoczesna Arena w Lublinie i ktoś na niej musi zagrać, żeby obiekt nie stał pusty.

Krzysztof Komorski, wiceprezydent Lublina, tłumaczy, że najważniejsza dla lubelskiego ratusza jest drużyna Motoru. Zapewnia, że władze miasta rozliczą zarząd klubu po tym, jak drużynie nie udało się awansować do I ligi. Wiceprezydent nie komentuje pomysłu połączenia Górnika Łęczna i Areny Lublin.

Jeżeli Górnik Łęczna będzie rozgrywał swoje domowe spotkania na Arenie Lublin, może dojść do sytuacji, że „Bogdanka” przestanie sponsorować drużynę z ekstraklasy, a „opuszczony” stadion w Łęcznej będzie miał problemy z utrzymaniem.

- Nie wyobrażam sobie, aby klub z Łęcznej grał swoje mecze w Lublinie. To nasz klub. Skoro Lublin ma obiekt i musi do niego dokładać, to niech się zajmie budowaniem własnej drużyny, bo na razie piłkarsko jest gorszy nawet od Puław. Tak się wykańcza piłkę nożną, poprzez decyzje panów w krawatach, którym przez lata nikt nie patrzył na ręce - mówi Krzysztof, kibic Górnika Łęczna.

Urzędnik, który chce pozostać anonimowy twierdzi, że pomysł, aby klub z Łęcznej grał na Arenie Lublin nie jest nowy. Przyznaje, że powodem zamieszania jest kondycja polskich kopalń. - Dobrze prosperująca kopalnia Bogdanka S.A. po kolejnych zmianach zarządu, jakie nastąpiły w związku z planem ratowania innych kopalń, nie ma już pieniędzy na wspieranie klubu z Łęcznej - twierdzi.

Do całej sytuacji odniósł się rzecznik Górnika Łęczna w specjalnym komunikacie. Sytuacja nie wygląda najlepiej, skoro mówi o trudnym położeniu klubu, który w poprzednim sezonie zdołał utrzymać się w ekstraklasie.

„W świetle pojawiających się doniesień prasowych Górnik Łęczna S.A. zaprasza kibiców na otwarte spotkanie z przewodniczącym Rady Nadzorczej, sekretarzem Rady Nadzorczej i Prezesem Zarządu, które odbędzie się w piątek 8 lipca 2016 roku o godzinie 15.30 w kawiarni klubowej na stadionie GKS Górnik Łęczna.

Klub do tego czasu nie będzie komentował i odnosił się do pojawiających się informacji o zmianie miejsca rozgrywania meczów. Nie chcemy rozmawiać z Wami, drodzy kibice, za pośrednictwem osób trzecich, dlatego na spotkaniu przedstawiona będzie bieżąca sytuacja, w jakiej znajduje się Górnik oraz wszystkie aspekty jego funkcjonowania w przyszłości.

Sytuacja Górnika jest daleka od komfortowej, dlatego wszystkich ludzi dobrej woli zapraszamy na to spotkanie, które pomoże zrozumieć położenie, w jakim znajduje klub”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama