GN 32/2018 Archiwum

Nie żyje wicemarszałek Lubelszczyzny

Przez swoich współpracowników zapamiętany zostanie jako osoba uśmiechnięta, życzliwa i kompetentna. Miał 45 lat.

Od dłuższego czasu walczył z chorobą. Pokonała go dziś w nocy.

Artur Walasek urodził się w 1971 roku w Rykach. Był absolwentem agrobiznesu na Akademii Podlaskiej w Siedlcach, a także studiów podyplomowych z administracji i zarządzania na UMCS w Lublinie, zarządzania w oświacie w Bałtyckiej Wyższej Szkole Humanistycznej w Koszalinie i zarządzania zasobami ludzkimi w WSPiA w Lublinie.

Swoją drogę zawodową rozpoczął od stanowiska referenta w Wydziale Spraw Obywatelskich w Urzędzie Wojewódzkim w Siedlcach. Po kilku miesiącach trafił do Oddziału Oświaty Rolniczej w Wydziale Rolnictwa Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.

W 1999 roku w związku z reformą samorządową i przekazaniem nadzoru nad szkołami do powiatów, został przeniesiony do Starostwa Lubelskiego, gdzie został kierownikiem Wydziału Edukacji, Ochrony Zdrowia i Kultury.

W 2001 roku Artur Walasek - związany z PSL - został powołany na sekretarza Powiatu Lubelskiego. Od 2005 roku pracował w Urzędzie Marszałkowskim, gdzie pełnił funkcję dyrektora Departamentu Organizacyjno-Prawnego, a w 2010 roku objął stanowisko Sekretarza Województwa Lubelskiego.

Artur Walasek funkcję wicemarszałka Województwa Lubelskiego pełnił od 2014 roku.

Razem z żoną i synem mieszkał w Żabiej Woli. Jego pogrzeb odbędzie się 11 lipca o 13.00 w kościele parafialnym w Żabiej Woli.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma