Nowy numer 33/2018 Archiwum

Atak na strony ŚDM w Lublinie

„Pozdrawiamy naszych braci z okazji święta Id Al-Fitr! Allahu akbar! Przyszedł czas na odpłatę…”. Śledztwo w tej sprawie prowadzi ABW i policja.

Nadkomisarz Renata Laszczka-Rusek z lubelskiej policji poinformowała, że wczoraj po południu zostało zgłoszone na policję włamanie się na stronę internetową ŚDM archidiecezji lubelskiej. Sprawa zajęli się policjanci w wydziału kryminalnego.

Prowadzone jest postępowanie w sprawie zmiany danych informatycznych. - Jest to przestępstwo z art. 268 a KPK, za które grozi do trzech lat więzienia - mówi nadkom. Laszczka-Rusek. zatem śledztwo dotyczy zmiany danych informatycznych, za taki czyn grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Oznacza to, że nie mamy tu do czynienia z atakiem islamistów, co raczej z głupim żartem. Jednak jak podkreśla pani nadkomisarz w tym czasie, kiedy trwa szczyt NATO i zbliżają się Światowe Dni Młodzieży - każda tego typu sytuacja jest natychmiast badana przez specjalne służby.

„Pozdrawiamy naszych braci z okazji święta Id Al-Fitr! Allahu akbar! Przyszedł czas na odpłatę. Nasi wrogowie zebrali się w jednym miejscu. Szczyt NATO razem z Warszawą spłoną w Świętym Ogniu!” - to treść zamieszczonego na stronie lubelskiego ŚDM przez hakerów komunikatu.

- W związku z włamaniem na naszą stronę zeznania w tej sprawie złożył ks. Adam Bab, koordynator diecezjalny ŚDM. Mam nadzieję, że jest to głupi żart i niepotrzebnie wprowadza zamęt i niepotrzebny niepokój. Jednak niczego nie lekceważymy, chce zapewnić, że w tej sprawie jest prowadzone śledztwo - mówi Aleksandra Dyjak, rzecznik ŚDM AL.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma