Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Dojdzie do połączenia Górnika i Motoru?

Kopalnia Bogdanka S.A. przekazała w tym roku tylko 3.5 mln zł na klub z Łęcznej, a to za zdecydowanie za mało. Mówi się, że jeśli Górnik zagra na Arenie Lublin to otrzyma wsparcie od prezydenta i marszałka województwa.

- Jeśli mieliby spaść z braku pieniędzy to wolę, żeby przetrwali w ekstraklasie grając w Lublinie. Tylko serce pęka, że klub założony właśnie tu i tu budowany przez tyle lat od 1979 r. może przestać istnieć w takim kształcie – żali się Ryszard z Łęcznej.

- Jak prezesem kopalni był Zbigniew Stopa to zależało mu i na drużynie. Czuł to wszystko. Nowy prezes nie jest związany ani z Lubelszczyzną, ani z Łęczną. Ma inne cele. To jest polityka w naszym kraju. A przecież nie da się wszystkiego przenieść do dużych miast – dodaje Jacek.

Sprawa wydaje się być poważna, gdyż do burmistrza Łęcznej nikt nie zapukał w sprawie dotacji na klub. – Gabinet burmistrza jest otwarty, miastu zależy na tym, aby Górnik pozostał w Łęcznej. Miasto każdego roku ponosi koszt ok. 1 mln zł.  za utrzymanie obiektu. Zaskakuje jednak to, że nikt z klubu nie występuje o dotację do miasta – tłumaczy Grzegorz Kuczyński z urzędu miasta w Łęcznej.

Kibice z Łęcznej i z Lublina obawiają się, że chodzi o połączenie obu klubów. Gdyby do tego doszło to i tak w nazwie byłaby zapewne nazwa głównego sponsora „górników” z Łęcznej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy