Nowy numer 28/2018 Archiwum

Wakacje w dobrym towarzystwie

Nie każdy na wakacje może gdzieś pojechać, ale nie znaczy to, że przerwa w nauce jest nudna. Wolontariusze z Centrum Wolontariatu wraz z radiem eR kolejny raz zapraszają na wakacje w dobrym towarzystwie.

O to, żeby w Lublinie dzieci się nie nudziły dbają wolontariusze. Z ich propozycji korzystają zarówno maluchy, jak i nieco starsze dzieci.

- To akcja dla wszystkich dzieci, które nie wyjeżdżają na wakacje z różnych powodów. Chodzi o zagospodarowanie wolnego czasu szczególnie tym maluchom, które mieszkają w zaniedbanych dzielnicach, ale  nie tylko. Nasze doświadczenie pokazuje, że każda okazja do wyjścia z domu, spotkania się z rówieśnikami, a przy okazji możliwość dobrej zabawy jest ceniona przez wszystkie dzieci - podkreślają wolontariusze.

- Jestem mamą 4. letniej Helenki. Na co dzień sama staram się jej zapewnić atrakcje, bo nasze przedszkole nie pracuje, ale nie mam tylu pomysłów i możliwości co wolontariusze, dlatego chętnie korzystamy z "wakacji w dobrym towarzystwie". Przychodzę tu z sąsiadką i jej córeczką. Nasze dziewczynki świetnie się bawią, a my mamy możliwość porozmawiać - przyznaje pani Anna Pasik.

Przez cały lipiec i sierpień, od poniedziałku do piątku od 10 do 13 wolontariusze prowadzą akcję w różnych dzielnicach miasta. Organizują gry i zabawy, zajęcia sportowe i konkursy dla dzieci z każdej grupy wiekowej. Są zaopatrzeni w zabawki kreatywne oraz sprzęt animacyjny. Dla każdego dziecka, które uczestniczy w zajęciach, przygotowany jest także poczęstunek.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma