Nowy numer 47/2020 Archiwum

Wakacje w dobrym towarzystwie

Nie każdy na wakacje może gdzieś pojechać, ale nie znaczy to, że przerwa w nauce jest nudna. Wolontariusze z Centrum Wolontariatu wraz z radiem eR kolejny raz zapraszają na wakacje w dobrym towarzystwie.

O to, żeby w Lublinie dzieci się nie nudziły dbają wolontariusze. Z ich propozycji korzystają zarówno maluchy, jak i nieco starsze dzieci.

- To akcja dla wszystkich dzieci, które nie wyjeżdżają na wakacje z różnych powodów. Chodzi o zagospodarowanie wolnego czasu szczególnie tym maluchom, które mieszkają w zaniedbanych dzielnicach, ale  nie tylko. Nasze doświadczenie pokazuje, że każda okazja do wyjścia z domu, spotkania się z rówieśnikami, a przy okazji możliwość dobrej zabawy jest ceniona przez wszystkie dzieci - podkreślają wolontariusze.

- Jestem mamą 4. letniej Helenki. Na co dzień sama staram się jej zapewnić atrakcje, bo nasze przedszkole nie pracuje, ale nie mam tylu pomysłów i możliwości co wolontariusze, dlatego chętnie korzystamy z "wakacji w dobrym towarzystwie". Przychodzę tu z sąsiadką i jej córeczką. Nasze dziewczynki świetnie się bawią, a my mamy możliwość porozmawiać - przyznaje pani Anna Pasik.

Przez cały lipiec i sierpień, od poniedziałku do piątku od 10 do 13 wolontariusze prowadzą akcję w różnych dzielnicach miasta. Organizują gry i zabawy, zajęcia sportowe i konkursy dla dzieci z każdej grupy wiekowej. Są zaopatrzeni w zabawki kreatywne oraz sprzęt animacyjny. Dla każdego dziecka, które uczestniczy w zajęciach, przygotowany jest także poczęstunek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama