Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Lublin naśladuje Nowy Jork, Berlin i Hongkong

Centrum Spotkania Kultur wyposaży chętnych ogrodników w niezbędne narzędzia ogrodnicze, pojemniki typu big-bag, worki i nasiona.

Wspólne sadzenie pod okiem eksperta odbędzie się w poniedziałek 11 lipca o 18.00 w patio CSK od strony ul. Radziszewskiego. Akcja zakończy się 24 września wyborem najładniejszego ogródka i wspólną ucztą przygotowaną z plonów.

Lato w Lublinie jest nie tylko pełne atrakcji kulturalnych, ale również kontaktu z naturą. Każdy może stworzyć i uprawiać swój własny ogródek warzywny w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

- Zakładanie miejskich ogródków to trend światowy, który chcemy kultywować. Powrót do natury, jej bliskość są istotne w naszym programie, rośliny pną się wzdłuż Alei Kultur, zielone dachy wieńczą budynek, prezentujemy wystawy fotografii „Gensis” Sebastião Salgado i Land Art. Projekt „Rosnę“ to przyjemne z pożytecznym, oddajemy patio, od strony ulicy Radziszewskiego, w ręce naszych gości i sąsiadów, wyposażamy ich w narzędzia, nasiona, sadzonki i zapraszamy do tworzenia miejskiej oazy zieleni w CSK - mówi Piotr Franaszek, dyrektor Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

CSK zaprasza mieszkańców Lublina do założenia własnego ogródka na wewnętrznym patio. Na chętnych czeka 25 stanowisk wraz z wyposażeniem. Już teraz zgłoszenia, indywidualne i drużynowe, przyjmowane są za pośrednictwem poczty e-mail rosne@spotkaniakultur.com. Każdy zespół otrzyma swoje stanowisko z ziemią, nasionami i sadzonkami niezbędnymi narzędziami ogrodniczymi. Ogrodnicy amatorzy będą tego dnia pracować pod okiem eksperta, który odpowie na wszystkie ich pytania związane z uprawą oraz będzie służył praktyczną pomocą. Tabliczki będą informować o tym, kto opiekuje się poszczególnymi ogródkami.

Warzywne grządki zakwitły już na dachach Nowego Jorku i Hongkongu, w parkach Berlina czy Hagi, zielona fala nie mogła ominąć Lublina. Ogródki działkowe w Polsce najczęściej lokowane są na obrzeżach, a dojazd do nich często wiąże się z koniecznością przeprawy przez zatłoczone miasto. Ogródek w Centrum Spotkania Kultur to okazja do wspólnej aktywności fizycznej dla całej rodziny, bez konieczności dalekich wyjazdów. To również doskonały pomysł na wakacyjną aktywność dla młodzieży i praktyczna forma edukacji ekologicznej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma