Nowy numer 48/2020 Archiwum

Na Arenie będzie bezpiecznie

Ci, którzy nie zdążyli odebrać wejściówek na największe spotkanie młodych w Lublinie 23 lipca, będą musieli skorzystać z radiowej bądź internetowej transmisji. Rozdano 17 tys. wejściówek i więcej już nie będzie.

- Stadion ma swoją określoną pojemność i po prostu więcej osób nie jest w stanie się zmieścić - mówi koordynator ŚDM w Lublinie  ks. Mirosław Ładniak. - W parafiach było tak duże zainteresowanie wejściówkami, że trzeba je było reglamentować. Cieszymy się, że stadion będzie pełny autentycznej miłości i radości oraz dzielenia się wiarą z gośćmi którzy przyjadą z zagranicy - dodaje. 

Wejściówki dzięki którym będzie można uczestniczyć w wydarzeniach na Arenie Lublin zostały przygotowane w czterech różnych kolorach: zielonym, żółtym, czerwonym i fioletowym. Te kolory już funkcjonują na stadionie i określają gdzie każdy z posiadaczy wejściówki może zająć miejsce. O tym jak wejść na stadion oraz gdzie dokładnie każdy z uczestników spotkania ma się kierować będą przez specjalne tuby informowali wolontariusze ŚDM. - Ulice wokół stadionu będą pozamykane i nie będzie można parkować w najbliższym sąsiedztwie stadionu - podkreśla ks. Mirek. - Zachęcamy mieszkańców Lublina do korzystania z komunikacji miejskiej. Najbliższy parking dla samochodów osobowych będzie się znajdował w okolicach zamku. 

23 lipca o godz. 10 z pl. Zamkowego w stronę Areny Lublin wyruszą trzy korowody. Ulicami naszego miasta przejdą goście z zagranicy, którzy przybędą do Lublina, oraz wolontariusze, którzy będą im towarzyszyć. Korowody przejdą Al. Tysiąclecia, Unii Lubelskiej oraz Lubelskiego Lipca '80. 

Każdy kto ma wejściówkę będzie mógł już od godz. 10 meldować się na Arenie. Wpuszczanie uczestników spotkania organizatorzy planują do ok. godz. 12.30. Każdy z wchodzących na Arenę zostanie skontrolowany. - Nie wolno wnosić ze sobą żadnych ostrych przedmiotów - podkreśla ks. Ładniak. Na Arenę nie będzie można wnieść także więcej niż 0.5 litrowego oryginalnie zapakowanego napoju. - Każdy pielgrzym otrzyma już na stadionie 1,5 litrową wodę - informuje ks. Mirek. 

Główny koordynator podkreśla, że choć w ostatnich dniach rzeczywiście miał miejsce atak hakerów na lubelską stronę ŚDM, to Urząd Wojewódzki zapewnia o kontrolowaniu sytuacji. - To jeden z wielu incydentów, które mają miejsce aktualnie w całej Polsce - mówi ks. Ładniak. - Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo informują,  że ten atak nie ma żadnego wpływy na bezpieczeństwo młodych na Arenie Młodych - dodaje. 

Choć główne wydarzenia rozpoczną się na Arenie Młodych 23 lipca już w piątek 22 lipca na pl. Zamkowym odbędzie się koncert zespołu Mazowsze. - To będzie czas, w którym każdy kto tylko może, będzie mógł oddać krew oraz zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku - informuje ks. Ładniak - Bardzo nam zależy na tym, by jakiś konkretny owoc pozostał po naszych działaniach modlitewnych. To wyobraźnia miłosierdzia w praktyce - podkreśla. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama