Nowy numer 47/2020 Archiwum

Papież na strzelnicy

Jeśli chcesz przeżyć Światowe Dni Młodzieży we  wspólnocie, ale nie wybierasz się do Krakowa, to przyjedź do Dąbrówki, zachęcają młodzi z Lublina.

Niewielka podlubelska miejscowość otoczona Lasami Kozłowieckimi już za kilka dni stanie się miejscem spotkania młodzieży, ale także rodzin i ludzi starszych z papieżem. Co prawda odbędzie się to na odległość, ale emocji podobnych do tych z Krakowa na pewno nie zabraknie, przekonują organizatorzy ŚDM w Dąbrówce.

Podczas gdy młodzi w Krakowie na żywo będą przeżywać rekolekcje z papieżem Franciszkiem, w małej niezwykłej wsi, w miejscu gdzie na co dzień jest strzelnica, stanie wielki telebim. Wszyscy, którzy przybędą do Dąbrówki właśnie na czas pobytu papieża w Krakowie, będą mogli, choć zdalnie, ale jednak we wspólnocie, uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu. – Obserwujemy, że bardzo mało Polaków, z różnych względów, wybiera się do Krakowa – mówi Maciej Kozak, jeden z organizatorów spotkania w Dąbrówce, ale także współorganizator ŚDM na Arenie Młodych. – Wiadomo, można sobie obejrzeć transmisję w telewizji, ale nie taka jest istota ŚDM. To tylko półśrodek, a chodzi o poczucie wspólnoty. Pan Bóg przecież obiecał, że tam, gdzie dwóch albo trzech jest zebranych w Jego imię, tam On przebywa – podkreśla. Spotkanie młodych z papieżem w Dąbrówce rozpocznie się w piątek 29 lipca od transmisji Drogi Krzyżowej o godz. 18. Po niej zaplanowano wspólne uwielbienie oraz modlitwę. – W sobotę natomiast nasze spotkanie chcielibyśmy zacząć już od godz. 10, od pikniku rodzinnego „Odkrywamy talenty”. To będzie czas animacji dla dzieci, prezentacji dorobku artystycznego różnych ludzi z naszego regionu, ale też okazja do posmakowania regionalnych potraw – wyjaśnia Maciej Kozak. Piknik potrwa do godz. 16. W jego czasie zaplanowano też różnego rodzaju koncerty. Choć będzie na pewno głośno i radośnie, organizatorzy zaplanowali również specjalną strefę ciszy. – To będzie miejsce, w którym każdy, kto będzie miał taką potrzebę, będzie mógł skorzystać z sakramentu spowiedzi – mówi M. Kozak. O godz. 18 w Dąbrówce zaplanowano Mszę św., a po niej czuwanie razem z młodymi z Krakowa. Niedziela 30 lipca to transmisja Eucharystii z Krakowa. – Później zaplanowaliśmy kontynuację rodzinnego pikniku – dodaje Maciej. Każdy, kto chciałby wziąć udział w spotkaniu w Dąbrowicy, powinien zapisać się, wypełniając zgłoszenie dostępne na stronie www.wiesdabrowka.pl. – Uczestnictwo jest oczywiście darmowe, ale zależy nam, by jak najlepiej przygotować się na odpowiednią liczbę osób – zaznacza M. Kozak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama