Nowy numer 47/2020 Archiwum

Zagrają przed papieżem Franciszkiem

Koncertują na całym świecie, by dzielić się radością wiary. Tym razem przyjechali do Polski by uczcić 1050. rocznicę chrztu i wystąpić dla papieża Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży.

Grupa ewangelizacyjna Claret Gospel z Wybrzeża Kości Słoniowej zanim dotrze do Krakowa na główne uroczystości ŚDM, zawita do Lublina.

Na XX Międzynarodowym Festiwalu Organowym Lublin-Czuby w kościele św. Rodziny muzycy zaprezentują nowy program zatytułowany "Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą". - To program, który grupa specjalnie przygotowała na ŚDM na spotkanie z papieżem - podkreśla Robert Grudzień dyrektor festiwalu. 

Muzycy z grupy ewangelizacyjnej Claret Gospel przedstawiają jak śpiewem i tańcem modli się Afryka. Jak sami przyznają to wielkie wyzwanie, gdyż przyjechali z Wybrzeża Kości Słoniowej, gdzie ewangelizacja liczy dopiero 120 lat, do Polski mającej za sobą 1050 lat chrześcijaństwa. - Światowe Dni Młodzieży to wielkie rekolekcje w Roku Miłosierdzia. Poprzez koncert ewangelizacyjny włączamy się do tego wielkiego wydarzenia - stwierdza Robert Grudzień. 

Claret Gospel regularnie koncertuje w Polsce od 2002 roku.  Muzycy w bezpośredni i naturalny sposób mówią o Chrystusie, wierze i miłości. Są spontaniczni i dlatego każdy koncert jest niepowtarzalny. W czasie koncertu nie ma sztywnych scenariuszy, jest serdeczne dzielenie się wiarą i przekonaniem, że zaufanie Bogu przeprowadzi przez najpoważniejsze życiowe trudności i kłopoty. Za każdym razem muzycy porywają publiczność wielkim entuzjazmem i radością, nie bez znaczenia są też barwne stroje oraz etniczne makijaże i fryzury. 

Grupa Claret Gospel powstała w misji klaretyńskiej na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. Jej cel to ewangelizacja poprzez muzykę, taniec i żywe świadectwo wiary, w myśl postanowień XIII Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów pod hasłem "Nowa ewangelizacja dla przekazu wiary chrześcijańskiej”. 

Claret Gospel wystąpią w Lublinie 27 lipca o 19.00. w kościele św. Rodziny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama