Nowy numer 49/2020 Archiwum

Board Mania w Lublinie przejdź do galerii

Festiwal gier planszowych Board Mania rozpoczął się na dobre. Przy stolikach w Centrum Kultury zasiadły całe rodziny, grupy przyjaciół i znajomych. Planszowe rywalizacje stały się udziałem nawet małżeństw.

To prawdziwe święto wszystkich fanów gier planszowych. Ci, którzy zechcieli odwiedzić Centrum Kultury w Lublinie mogli zagrać w tytuły imprezowe, rodzinne i dla dzieci. Lubelscy dystrybutorzy zapewnią rozrywkę dla chętnych w każdej grupie wiekowej.

Specjalnie na festiwal planszówek do Lublina przyjechali goście z całej Polski. Wśród nich m.in. Aneta Wawrzaszek i Artur Szlachcic z Krakowa.

- Dla nas to początek urlopu więc postanowiliśmy przyjechać do Lublina. Chcemy pograć i przy okazji zwiedzić miasto. Dla nas gry planszowe są niezwykle ciekawe, bardzo często spotykamy się ze znajomymi żeby pograć - podkreślają.

Pomysł festiwalu narodził się dzięki jednemu człowiekowi, którego pomysł znalazł dogodny grunt w instytucji kultury.

- Myślałem o takim festiwalu od dawna, a okazja się nadarzyła, gdy Centrum Kultury organizowało plac zabaw na zewnątrz i chciało również zagospodarować wnętrze - tłumaczy Wojciech Mikołajczak, organizator festiwalu gier planszowych i karcianych Board Mania.

Poziom „-1” CK został przeznaczony dla  koneserów gier planszowych i wszystkich, których ciekawią nowości. Parter natomiast otwarty jest dla rodzin i osób, które zaczynają swoją przygodę z grami planszowymi.

Na parterze natomiast można spotkać Filipa Makówkę, reprezentującego Centrum Gier Planszowych „Felippe”.

- Mamy tu do dyspozycji gry rodzinne i imprezowe z krótkim czasem rozgrywki - tłumaczy. Według niego fanów gier planszowych przybywa w szybkim tempie, także polscy twórcy tego typu gier są coraz bardziej rozpoznawani na świecie.

Gry planszowe, jak większość zjawisk, dotarły do nas z Zachodu. Andrzej Awtarczuk reprezentujący firmę z grami planszowymi z Trójmiasta podkreśla istnienie ogromnej różnorodności tytułów i tematów gier.

- W USA niezwykle popularne są gry planszowe, natomiast w Europie najsilniejszym ośrodkiem gier planszowych są Niemcy. Do tej czołówki dołączyła także Polska - podkreśla.

Festiwal potrwa do 28 sierpnia. Centrum Kultury będzie otwarte dla amatorów gier planszowych codziennie od  12.00 do 20.00. Będzie działać również wypożyczalnia gier Lubelskiego Stowarzyszenia Fantastyki „Cytadela Syriusza”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama