Nowy numer 47/2020 Archiwum

Wystawa, która przyciąga tysiące

To ostatnie chwile, kiedy można oglądąć niezwykłe prace artysty fotografa w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Wystawa miała być już zamknięta, ale ze względu na ogromne zainteresowanie będzie czynna do 14 sierpnia.

Tylko do 14 sierpnia będzie czynna w Lublinie wystawa Sebastião Salgado „Genesis”. - Jest to porywająca wystawa, która językiem obrazu zadaje najważniejsze pytania dotyczące przyszłości naszej planty. Cieszymy się, że w Centrum Spotkania Kultur zobaczyło ją aż tyle tysięcy osób z całej Polski – mówi Piotr Franaszek, dyrektor Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Salgado w Lublinie to wystawa pełnowymiarowa, która prezentuje trzydzieści prac artysty. Fotografie ukazują piękno nieskalanej natury, nietkniętej ręką człowieka. Artysta poprzez te ujęcia stawia przed nami pytania o odpowiedzialność za losy planety i jej przyszłości.

- Zdecydowanie polecam tę wystawę każdemu, kto lubi fotografię, a dodatkowo pociąga go tematyka dotycząca przyrody, człowieka i życia. Przyjechałam do Lublina z zupełnie innego powodu, ale postanowiłam poszukać atrakcji, które by mnie zainteresowały. I tak trafiłam na wystawę Salgado i do tego kapitalnego wnętrza – mówi Anne Fossum z Norwegii.

Wystawa jest czynna od 10.00 do 20.00, poza środą, która jest dniem darmowym. Tego dnia można ją oglądać od 12.00 do 18.00.

Bilety można kupić w kasie przy wejściu głównym do budynku, od strony Placu Teatralnego. Cena biletów: 10 zł – ulgowy i 14 zł – normalny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama