Nowy numer 47/2020 Archiwum

Ksiądz proboszcz zaprasza do kina

Św. Maksymilian Kolbe był w Polsce pionierem w zastosowaniu na użytek ewangelizacji nowoczesnych środków komunikowania społecznego. Marzył, by ewangelizować przez telewizję. Dziś jego tropem idzie lubelska parafia, której patronuje.

- Od trzech lat w naszej parafii działa przez kilka dni kino pod chmurką - informuje proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbe ks. Marek Sapryga. - Chcemy iść za przykładem naszego patrona, który marzył o swojej telewizji, i co jakiś czas proponujemy mieszkańcom Lublina obejrzenie wspólnie dobrego filmu.  

Ks. Marek jak mówi, ideę seansów pod chmurką dawno temu podpatrzył we Włoszech, teraz przeniósł ją na grunt swojej parafii. - Za domem Jana Pawła II przy kościele, mamy dużo miejsca. Zmieści się tam na pewno 300 osób. Przygotowaliśmy duży ekran o wymiarach 6x3 i trzy znakomite filmy, które kupiłem przez kino Bajka od dystrybutora - zapowiada. 

Proboszcz liczy na dobrą pogodę, która nie pokrzyżuje projekcji, ale gdyby się okazało, że będzie padał deszcz, też jest przygotowany. - Przeniesiemy się wtedy do środka. Na pewno wszyscy się zmieścimy, ale mam nadzieję, że św. Maksymilian wyprosi nam dobrą aurę. 

Do kina przy Męczenników Majdanka przyjść może każdy. Seanse zaplanowano na godz. 20.30 13, 14, i 15 sierpnia. - Zachęcamy by nasi widzowie zabrali ze sobą turystyczne krzesełka bądź leżaki i koce - mówi ks. Marek. W trakcie projekcji podawana będzie kawa, herbata, zimne napoje oraz słodycze.

13 sierpnia  w sobotę będzie można zobaczyć film fabularny o papieżu Franciszku zatytułowany – „Franciszek”, 14 sierpnia wyświetlany będzie film „Czy naprawdę wierzysz?” a 15 sierpnia film o objawieniach Matki Bożej w Lourdes - „Bernadetta”. 

Wszystkich miłośników filmu proboszcz zaprasza także na przypadający 14 sierpnia odpust ku czci św. Maksymiliana Kolbe. - Po wizycie ojca świętego Franciszka w Oświęcimiu, św. Maksymilian bardzo ożył w naszych sercach - mówi ks. Marek. - Aktualnie w naszym kościele jest wystawiony obraz św. Maksymiliana a podczas odpustu w tym roku odwiedzi nas wyjątkowy gość ks. infułat Jan Pęzioł, który przybędzie do naszego kościoła z figurą Matki Bożej Kębelskiej.

Główna Msza św. odpustowa w parafii św. Maksymiliana Kolbe odprawiona zostanie o godz. 11.30. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama